conjunctivita

11-08-2009
sandyy
Nu este medic/terapeut
sandyy
in urma cu cativa ani fiul meu a avut conjunctivita si singurul tratament care a reusit a fost cu amoxacilina picaturi. in prezent sufera din nou de conjunctivita si am incercat cu diverse picaturi si unguente.din pacate amoxicilina picaturi nu am mai gasit. va rog, daca stiti se mai fabrica amoxicilina picaturi, si daca da, de unde le-as putea procura, iar daca nu se mai gasesc pe piata farmaceutica, ce produse imi recomandati , ceva tot pe baza de amoxicilina.va multumesc mult. izabela bedreaga
1 comentarii
0
12-08-2009, ora 12:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, medicamentele chimice nu ajuta la o astfel de boala (ca si la cele mai multe de fel) si le luati in zadar, mai ales ca ele intoxifica sangele si ficatul in mod grav asa cum scrie chiar pe hartia insotitoare.

Daca doriti vindecarea copilului trebuie sa schimbati macazul pana nu devine prea tarziu si sa consultati un medic homeopat cu experienta si daca se poate care practica exclusiv homeopatia clasica (unitara).

Conjunctivita este foarte usor de vindecat cu ajutorul homeopatiei.

Va puteti vindeca copilul chiar si singura cu mult mai mare succes decat orice oftalmolog daca
va procurati o carte de homeopatie si va informati in detaliu care remediu se potriveste copilului dvoastra.
Remediile homoepate se gasesc la orice farmacie homeopata si costa numai 6 LEI.

Cantitatea de globule dintr-un singur tub va ajunge pt. o viata intreaga si aceste remedii nu expira niciodata chiar daca pe ambalaj scrie datorita legilor un termen de expirare.

Exista multe remedii care ajuta la conjunctivita si trebuie ales cel potrivit tuturor simptomelor copilului, ceea ce pt. un medic cu experienta este usor. Pentru cineva fara experienta poate fi in unele cazuri dificil de ales, chiar daca se cunosc simptomele si remediul dar in multe cazuri la afectiuni necomplicate poate fi foarte usor de ales remediu, chiar si pt. un novice in domeniu.

Vedeti linkurile puse de mine in forum in legatura cu homeopatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.