Consiliere psihologica gratuita in Bucuresti

01-04-2016
Olivia123
Nu este medic/terapeut
Olivia123
Buna seara, as dori sa stiu daca vreo clinica/spital din Bucuresti ofera consiliere psihologica gratuit.
Mentionez ca sunt studenta si nu am resursele necesare pentru a imi permite o sedinta.

Va multumesc!
8 comentarii
0
02-04-2016, ora 14:28
Rasfat
Nu este medic/terapeut
Rasfat
Incearca la Estuar.
1
06-04-2016, ora 21:02
Psiholog Valentina Dragomir
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Valentina Dragomir
Bună seara Olivia,

ai reușit să găsești un psiholog care să lucreze cu tine?

Scrie-mi pe privat.

Psih. Valentina Dragomir
1
09-04-2016, ora 17:37
Psiholog Valentina Dragomir
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Valentina Dragomir
Bună Olivia,

am primit mesajul tău, însă nu te pot contacta pentru a-ți putea da mai multe detalii deoarece profilul tău este 100% privat.

Pot să-ți las un link pe care cred că-l vei găsi util, asta dacă admin-ul nu-l va modifica. -----*

Dacă această variantă nu te avantajează, aș putea să întreb printre colegii mei care au disponibilitatea de a lucra pro-bono cu tine, însă aș prefera să te pot contacta pe privat pentru asta.

Ține-mă la curent.
Psih. Valentina Dragomir

(*modificat de admin)
0
24-05-2016, ora 15:51
epona
Nu este medic/terapeut
epona
Si eu caut un psihoterapeut, in Galati, la care sa platesc mai putin decat preturile standard!! Si ca sa ajungi terapeut trebuie sa platesti formari care costa mii de euro. De aceea psihoterapia pentru romanii de rand este un lux!! Decontarea de catre Casa de Asigurari e inexistenta!!!
1
24-05-2016, ora 16:29
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E important sa existe solicitari din partea celor ce au nevoie, pentru ca psihoterapia sa fie inclusa ca optiune terapeutica decontata de casele de asigurari…in mod similar cu decontarea medicatiei dar cu buget dedicat. Chiar si in cazul in care psihoterapia e inclusa in acelasi buget cu medicatia, salariile etc probabil ca nu va ajunge sa fie recomandata la un nivel corespunzator.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
24-05-2016, ora 17:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa facem cu Andrei o solicitare din partea asociatiei. Unde ?
0
24-05-2016, ora 21:22
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Eu as sugera sa o directionati catre Colegiul Psihologilor initial ( vezi date contact pe www.copsi.ro)
In mod normal ar putea sa 'preia mingea' si sa o 'joace' mai departe. Bineinteles ca nu e nimic garantat dar macar e o incercare.
0
24-05-2016, ora 21:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ok. O sa vorbesc maine cu Andrei. Multumim frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul