Constipatie

02-07-2012
adin12
Nu este medic/terapeut
adin12
Buna ziua
Cum ar putea fi rezolvata o constiipatie care da dureri de burta, balomari, greata-o stare de rau
general, dureri de intestine care dupa ce ia senalax, dulcolax se rezolva in 4 zile (( 2 scuneiin scurt timp)
apoi 4 zile nimic fara laxative ; mai sufera de boala ulcerosa, colita. Ce ar putea lua/, ca fara laxative nu
merge? Iar dupa evacuare o dor tare intestinele, de trebuie sa ia Piafen.
Multumesc,
4 comentarii
0
02-07-2012, ora 22:25
kykyloutza
Nu este medic/terapeut
kykyloutza
Eu am rezolvat aceleasi probleme cu ColonHelp.
0
03-07-2012, ora 14:41
adin12
Nu este medic/terapeut
adin12
Multumesc pt. raspuns! Nu stiu daca Colon help e bun pt.colita, ulcer-acesta are seminte mici(Colon help)?
Multumesc,
0
09-07-2012, ora 09:59
maria.toader
Nu este medic/terapeut
maria.toader
@ adin12: Semintele sunt macinate, ColonHelp e sub forma de pulbere din plante. Poate incerca sa-l ia in perioadele in care boala nu este activa. Da rezultate foarte bune in reglarea tranzitului.
0
09-07-2012, ora 17:32
Toderas
Nu este medic/terapeut
Toderas
Va recomand sa cititi pe site-ul ColonHelp despre colite si pe alte site-uri cu studii si articole medicale despre taratele de psyllium si semintele de in si efectele lor in multe afectiuni cronice inflamatorii ale sistemului gastrointestinal. Fibrele solubile si nesolubile sunt principala recomandare dietetica in asemenea afectiuni. Stiu personal persoane pe care Colonhelupl le-a ajutat, si chiar in alte probleme - stiati ca de tranzit si digestie se leaga si sistemul nervos si raspunsul imunitar? Va recomand sincer sa cititi mai multe ca sa puteti vedea ce e sigur si eficient.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  •