constipatie si colon iritabil - ce detoxifiante pentru colon ajuta?

01-12-2010
ana23
Nu este medic/terapeut
ana23
buna ziua.cam de doua luni ma confrunt cu niste probleme, cred ca pe baza stresului...adica o data pe saptamana nu pot avea scaun...si sunt stresata de chestia asta...iar cand reusesc sa am scaun simt ca nu ma golesc suficient...daca nu fac o zi ma balonez, ma doare colonul, in dreapta jos...ce as putea face, in afara de alimentatie sanatoasa?colon help sau detoxifiantele pentru colon ajuta?e nevoie de consult specializat?multumesc
5 comentarii
0
01-12-2010, ora 16:29
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
cred ca ar fi bine sa consulti un gastroenterolog.
0
01-12-2010, ora 18:46
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna.Cel mai bine ar fi sa consulti un medic homeopat.Daca nu ai posibilitatea incearca sa iei dimineata pe stomacul gol o lingura de seminte de in dupa care sa bei o cescuta de ceai caldut neindulcit.O jumatate de ora nu mananci nimic.In 2 saptamani cam asa ar trebui sa fie totul ok.Multa sanatate
0
02-12-2010, ora 18:16
ana23
Nu este medic/terapeut
ana23
multumesc mult.o sa incerc si cu semintele de in...
0
04-12-2010, ora 15:22
emily70
Nu este medic/terapeut
emily70
Incearca sa bei 2 cani de apa pe stomacul gol sau poti sa incerci cu tarate de grau.Da rezultate bune
0
10-12-2010, ora 08:03
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna ziua si eu am o fisura anala si nustiu cum sa o tratez. non stop am o usturime arsura in zona anala nici nustiu sa fie de la coccis noada sau de la fisura asta dar permanent simt arsura asta ce tratament as putea face am fost la un chirurg si mia dat cv unguient pe baza de muguri de plop dar mia provocat o mancarime de-mi venea sa urlu asa ca am renuntat acuma am luat cv crema neagra care zice ca favorizeaza vindecarea fisurii anale nustiu ce sa mai fac va rog sa-mi dati un sfat multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Colonul iritabil
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  • Sindromul intestinului iritabil a fost asociat cu o diversitate bacteriană mai scăzută în intestine
  • Tratament colon iritabil
  •