Consumul de canabis

11-09-2018
Nosfe
Nu este medic/terapeut
Nosfe
Buna ziua. Sunt consumator de canabis de 4 ani dar m-ai consum si MD si cox si vreau sa ma las, nu ma inteleg cu lumea din jurul meu si simt ca imi pierd rabdarea, sunt mereu nervos si am slabit foarte mult.. Vreau sa stiu daca exista consiliere psihologica s-au un tratament pentru noi cei care consumam canabis si care sunt costurile si cum trebuie sa procedez.
1 comentarii
0
12-09-2018, ora 14:02
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Psihoterapia poate sa ajute la diminarea consumul sau poate duce chiar la oprirea lui. Timpul necesar depinde de gravitatea cazului..si in consecinta si costurile variaza. Ce varsta ai?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce cunoaștem cu adevarat despre efectele consumului de marijuana asupra sănătății
  • Cum să reduci riscurile asociate consumului de cannabis - recomandări științifice
  • Consumul de marijuana la adolescenți și vulnerabilitatea la psihoză
  • Cum modulează cafeaua metabolismul canabinoid și efectele asupra sănătății
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.