contact sexual imediat dupa ciclu

02-03-2009
belar
Nu este medic/terapeut
belar
Am avut contact sexual neprotejat in timpul ciclului ( cam ultima zi), exista riscul sa raman insarcinata?Va rog dati-mi un raspuns!
6 comentarii
0
02-03-2009, ora 13:52
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Da este posibil sa ramai, asteapta cel putin 2 saptamani si fa-ti un test de sarcina!Numai bine
0
31-03-2009, ora 22:16
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
garantat nu ai cum sa ramai, nu dispera.ovulatia are loc abia in a 10-a zi a ciclului, asa ca nu ai cum sa fi.si nu te sfatuec sa faci un test dupa 2 sapt cum zice roxyca pt ca te-ar insela asa repede, testul se face dupa ce iti intarzie menstra.
0
25-03-2010, ora 23:08
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
SEXUL in timpul menstruatiei este cumva o problema pentru organism? poti ramane insarcinata dc nu te protejezi?
va multumesc anticipat
0
01-08-2011, ora 14:19
bella13
Nu este medic/terapeut
bella13
as avea si eu o intrebare, am facut si noi sex neprotejat, si a ejaculat in vagin, eram in a 4a zii de menstruatie, si am ciclu regulat, la 28 de zile si tine cam 4-5 zile menstruatia...in ziua a 5a, am avut doar niste picaturi maronii, ca de obicei, doar ca in plus si o durere sub burta.deci am motive de ingrijorare?va multumesc.
0
25-08-2011, ora 19:26
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
belar..nu ai cum sa ramai..mai citeste pe net sa vezi..dar daca ai ciclu regulat nu ai cum sa ramai...si daca nu ai cand o faci pe ciclu tot nu se poate, fi linistita.
0
25-08-2011, ora 19:30
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
bella...nu te ingrijora..daca ai ciclu regulat pana la a 7 zi poti sa faci neprotejat.si al meu e regulat si 5 zile fac neprotejat si e totul in regula, 7 zile dupa si 7 inainte se poate doar daca e ciclul regulat, si sa mai fi si mai sigura scrie pe google calculator de fetilitate si iti faci sa vezi and esti fertila si sti a atunci sa ai grija...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când încetează femeile să mai aibă menstruație?
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sexul la vârsta menopauzei
  •