Contact sexual nesatisfacator, deoarece penisul este destul de mic

04-01-2010
denisaBBY
Nu este medic/terapeut
denisaBBY
buna ziua.sunt intr-o mare dilema.deci s-o iau cu inceputul.sunt cu viitorul meu sot de 5 ani, pe parcursul acestor ani, nu am avut nici o relatie intima, deoarece el nu a putut.am fost destul de rusinosi amandoi si am evitat discutia (stiu ca e gresit)dar acum 2 luni am am infruntat problema, si am vb destul de deschis.am ajuns la bucuresti la parhon(ne-am dat seama ca e o problema endocrinologica deoarece, in urma analizelor facute si a RMN-ului a rezultat prolactina exagerat de mare, adik la o valoare normala ptr barbati de pana la 4oo, sotul meu o avea de 10000)si a fost diagnosticat cu hipofiza.a inceput tratamentul cu cabergolina, medicul asigurandu-ne ca totul va reveni la normal intre 6sapt si 3 luni.dupa nici 4 sapt, mai exact acum 2 zile, am avut primul contact sexual.nesatisfacator, deoarece penisul este destul de mic, sub 10 cm, n-as putea preciza fix.mi-a fost rusine sa-l intreb care era marimea dinainte de a se imbolnavi, acum eu va intreb pe dvs:credeti ca e din cauza bolii, adik isi va reveni cu timpul, sau asta e tot, asa a fost dintotdeauna.banuiesc ca la a doua intrebare, o sa ma sfatuiti sa-l intreb pe el, dar as vrea o opinie, ptr ca ma gandesc ca cele 6 sapt pana la 3luni, n-au trecut, deci poate marimea sa fie asa ptr ca nu s-a vindecat complet?va multumesc si sper sa ma ajutati cu un raspuns specializat
8 comentarii
0
05-02-2010, ora 00:39
ionut08
Nu este medic/terapeut
ionut08
buna ziua...am si eu o problema...de fiecare data cand incerc sa fac sex erectia apare dupa 1 minut maxim 2...si dupa erectie se inmoaie usor si se culca penisul...in momentul acela va dati seama ca ma simt jalnic...va rog ajutatima si pe mine...-* va rog cu cateva raspunsuri..daca stiti care e problema...VA MULTUMESC


(*modificat de administrator)
0
05-02-2010, ora 16:11
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
deci denisa... parerea mea e problema sotului tau a fost de la inceput marimea. Barbatii sunt foarte afectati de asta si tin foarte mult la orgoliul lor de barbat ca sa recunoasca vreodata. Poate a fost teama ca nu te va satisface din cauza marimii lui si ii era frica sa nu te piarda. sunt cazuri destul de intalnite.
deci... incearca sa vorbesti deschis cu el asa cum ai facut si acum ceva timp in urma, mai ales ca urmeaza sa va casatoriti, iar orice problema veti mai infrunta trebuie trecuta in doi.

mult succes
1
05-02-2010, ora 16:14
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
iar pentru ionut, cred ca problema ta tine mai mult de psihic. esti atat de concentrat asupra problemei tale de erectie, incat uiti de actul sexual propriu zis si astfel stresul iti aduce numai rezultate deplorabile.
incearca sa te concentrezi mai mult asupra contactului sexual... nu trebuie sa incepi imediat cum v-ati dezbracat sa si faceti sex... ceva mangaieli, saruturi, imbratisari, respiratii calde pe pielea corpului ajuta enorm... mult succes :*
0
07-02-2010, ora 23:25
ionut08
Nu este medic/terapeut
ionut08
si cum sa fac asta..aceste mangaieli si saruturi, , etc se regasesc...dar degeaba..nush care e problema...faza e ca se inmoaie imediat dupa erectie..si asta ma face sa ma simt najpa..nush care ar fi problema...alt motiv care ar putea fi??ast rasp daca nu cer prea mult
0
08-02-2010, ora 13:46
ancu21
Nu este medic/terapeut
ancu21
nu te mai gandii la asta...fi natural...adauga mai mult suflet...sarut o mai pasional...gadeste te ca sunteti doar voi 2 si totul este bine...combina utilul cu placutul;)
0
09-03-2010, ora 01:19
alinaraluca
Nu este medic/terapeut
alinaraluca
buna problemeLE sexuale pe care le ai cu iubitul tau sunt din cauza boli, , sotul meu a fost diagnosticat acum un an cu aceasi boala tumoare hipofizara pe seau turceasca este pe baza hormonala noi am descoperit ca are aceasta boala in spania facandusi sotul meu un tomogroaf iar dupaceia iau facut RMN A FOST INTERNAT IN SPITAL PT INVESTIGATII SI LAU PUS SUB TRATAMEN CU CABERGOLINA IA CATE O PASTILUTA O ZI DA UNA NU, SEARA, DAR ENDOCRINOLOGUL IA DAT SA FACA O IN JECTIE LA 3 LUNI, DEFAPT SE NUMESTE TESTOTERONAS SI CHIAR DUPA ACESTE INJECTII VIATA SEXUALA ESTE FOARTE ACTIVA
CABERGOLINA CONTINUA SA O IA, MEDICI DIN SPANIA NEAU SPUS CA ACEST TRATAMENT ESTE PE TOATA VIATA CU CABERGOLINA
DACA PUTETI SAMI RASPUNDETI CAT COSTA IN ROMANIA CABERGOLINA SI DACA SE POATE CUMAPARA DE LA FARMACIE FARA RETETA.
0
09-03-2010, ora 01:31
alinaraluca
Nu este medic/terapeut
alinaraluca
BUNA SEARA
SOTUL MEU I SA DAT TRATAMENT CU CABERGOLINA IN SPANIA, AS VREA SA STIU DACA IN ROMANIA DOSTINEX SI PARLODEL AU ACELEASI SUBSTANTE CA SI CABREGOLINA, NOI AM VENIT IN ROMANIA SI TREBUIE SA CUMPARAM DE AICI SI NU STIU DACA AU ACELEASI SUBSTANTE CA SI CABERGOLINA
0
11-03-2010, ora 15:38
denisaBBY
Nu este medic/terapeut
denisaBBY
si sotul meu tot cabergolina ia, ni s-a spus si noua la fel ca tratamentul e pe toata viata, dar ne bucuram ca dupa atata timp am aflat cauza si am inceput o relatie in toata puterea cuvantului, si speram sa fie bine si tratamentul sa dea rezultate, caci am inteles ca daca tumoarea nu isi reduce din marime se ajunge la operatie.dupa paste trebuie iar internat, lucru care o sa se intample foarte des de acum incolo, sa vdm ce e cu tumoarea, daca s-a redus.din analizele facute aici tumoarea nu mai secreta prolactina, deci avem sperante si ca s-a redus.dupa ce am postat aici mesajul, adica din luna ianuarie, problemele legate de organul genital, si de actul sexual in sine, au disparut, avem o relatie sexuala normala, destul de satisfacatoare :) acum vroiam sa-ti spun ca noua nu ne-a dat sa facem injectii cu testoteronas, deci si-au facut pastilutele (cabergolina)efectul.medicamentele din cate stiu eu nu se dau fara reteta, noua ne da medicul de familie si le luam gratis, dar cand le luam de la farmacie pe cutie scrie pretul de 116lei si pe cutie scrie DOSTINEX, are acelesi substante componente ca si cabergolina, in schimb de parlodel nu am auzit.daca v-ati intors in romania, inscrieti-va la un medic sa va dea reteta, gratis, ca si compensate.sa dai 50 lei tot sunt bani, am uitat sa precizez ca sotul meu lua cate 2pastilute de 2 ori pe sapt, adik 2 luni iar 2 joi, in februarie am fost iar sa ducem niste rezultate si ne-a marit doza de la 2 la 3 pastilute.tinand cont prin cate am trecut noi din cauza ca nu stiam ce se intampla cu el si ne era frica de cauza durerilor si impotentei, sincer ma bucur pentru voi ca ati descoperit si sper la timp, la noi trecusera 5 ani si nici un doctor nu dadea de cap.sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici