contră de 3 ori la fotbal

20-09-2016
raulbughi
Nu este medic/terapeut
raulbughi
Buna ziua, am si eu o problema, acum 3 saptamani am fost la fotbal si in timpul unui meci am dat in acelasi timp cu un alt baiat in minge, amandoi cu toata forta noastra (am dat contra) si am dat de 3 contre de acest gen ori in 10 minute, am simtit durere la fiecare contra dar am putut calca/alerga in continuare, cu dificultate bineinteles dar am putut, dimineata cand m-am trezit aproape nu puteam calca in picior, ma durea extrem de tare calcaiul mai ales, am plecat in vacanta urmatoarea zi si nu am apucat sa merg la un medic.
Astazi m-am intors si vreau sa precizez ca inca ma doare partea interioara a gleznei (sub os) si in spate (tendonul) doar daca tin laba piciorului in anumite pozitii spre inainte si lateral.
Tin sa mentionez ca nu am dureri cand calc si pot sa alerg, nu la capacitate maxima dar pot alerga.
Oare ce sa fie si ce imi recomandati? Multumesc anticipat! Bogdan.
1 comentarii
0
21-09-2016, ora 22:06
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Recomandarile sunt doar doua: opriti imediat orice efort (alergare) si efectuati un consult clinic la ortoped.
Puteti, astfel, evita agravarea majora a unor potentiale leziuni, neglijate pana aucm.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: