contraceptia de urgenta cu Postinor2

22-05-2006
adutza
Nu este medic/terapeut
adutza
Anul acesta am folosit de 2 ori contraceptia de urgenta cu Postinor 2.La farmacie mi s-a spus ca Postinor 2 poate fi folosit de max 2 ori pe parcursul unui an.Intrebarea mea e daca mi se mai intampla vreun incident mai pot apela la contraceptia de urgenta?Daca da, ce as putea folosi?
1 comentarii
0
22-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Cind doamna de la farmacie a spus ca poti folosi Postinor 2 doar de 2 ori pe an a vrut sa spuna ca poti folosi contraceptia de urgenta doar de 2 ori pe an(asta inseamna cu distanta de aprox 6 luni intre cele 2 utilizari). Eu zic sa nu astepti sa se mai produca vreun incident ci sa apelezi la anticonceptionale asa fel incit sa nu mai apara urgente. Si asa, dupa calculele mele, au aparut mai des decit era cazul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul