contraceptia de urgenta e de vina?

17-05-2006
aryana_grl
Nu este medic/terapeut
aryana_grl
am folosit contraceptia de urgenta, am avut sangerari si mi a venit menstruatia cu cateva zile inainte.din ce am citit pe prospect am intels k aceste lucruri sunt normale, dar fluxul menstruatiei l am avut foarte redus curgandu mi normal sange doar in prima zi, in celelalte foarte putin...de ce?
5 comentarii
0
18-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
E foarte posibil ca sa fie urmarea utilizarii contraceptiei de urgenta.Datele furnizate de tine sunt insa insuficiente asadar un raspuns mai clar de atit nu-ti pot da.Oricum, te sfatuiesc sa te orientezi spre o metoda de contraceptie eficienta si cu utilizare constanta pentru ca la contraceptia de urgenta nu poti apela decit de 2 ori pe an, iar acestea nu pot fi in doua luni consecutive
0
10-06-2006, ora 00:00
gaby.nicolle
Nu este medic/terapeut
gaby.nicolle
Cu cat timp inainte trebuie folosita contraceptia de urgenta?
Tu cand le-ai luat?
0
11-06-2006, ora 00:00
aryana_grl
Nu este medic/terapeut
aryana_grl
pai...contraceptia de urgenta consta in 2 pilule...prima tre luata in maxim 72 de ore de la contactul sexual neprotejat sau de care nu esti sigura si a doua la exact 12 ore dupa ce ai luat prima pilula!cu cat iei prima pilula mai repede cu atat eficienta e mai mare si mai sigura!
0
07-10-2006, ora 00:00
nykk
Nu este medic/terapeut
nykk
E ADEVARAT CA PILULA DE A 2 ZI, ESTE INDICAT SA SE IA DOAR DE 2 ORI LA UN INTERVAL DE 30 ANI.EU CEL PUTIN ASA AM AUZIT LA O EMISIUNE TV.TRE SA SPECIFIC CA EU AM LUAT DE 2 ORI LA UN INTERVAL DE 2 LUNI, CRED.SI AM SIMTIT TOATE EFECTELE ADVERSE PE MINE, ADICA DUPA AM AVUT INFECTIE, CANDIDA, OF SI MULTE ALTELE.ACUM SUNT DE APROAPE 2 ANI PE ANTICONCEPTIONALE.
0
07-10-2006, ora 00:00
nykk
Nu este medic/terapeut
nykk
AM AUZIT CA SUNT CEA MAI PROASTA INVENTIE PT CORPUL FEMININ.ESTE ADEVARAT?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul