contraceptiv injectabil

10-05-2008
deco
Nu este medic/terapeut
deco
exista vreo diferenta intre contr. pilule si cel injectabil, daca e mai indicat unul sau altul?
19 comentarii
0
10-05-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Există destule diferenţe. Pentru a şti care dintre metode este mai adaptată cazului dv, adresaţi-vă unui medic de planificare familială.
0
12-05-2008, ora 00:00
deco
Nu este medic/terapeut
deco
As mai avea o intrebare. Acum 2 luni mi s-a extras de la un san un nodul iar acum as vrea sa iau anticonceptionale, precizez ca nu am mai luat pana acum nimic, imi afecteaza cu ceva? Multumesc
0
12-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Anticonceptionalele sunt indicate in afectiuni ale sanului.
toate cele bune.
0
23-05-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
daca nu o sa mai iau anticonceptionale ce as putea folosi pt a ma feri de o sarcina?am auzit ca sunt ceva injectii?
0
25-05-2008, ora 00:00
deco
Nu este medic/terapeut
deco
Exista anticonceptionale injectabile care au efect cam 3 luni din cate stiu eu sau mai mult dar trebuie cerut sfatul unui medic care sa te indrume, asta vreau sa fac si eu.
0
25-05-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
pai daca se poate sa iau injectabile ie mai bine pt ca pastile nu mai vreau sa iau.am auzit foarte multe lucruri urate despre ele si nu mai vreau.iti multumesc de raspunsul dat
0
27-05-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
am nevoie urgent de un raspuns.de fiecare data dupa actul sexual am scurgere.dar numai atunci.ie ceva maro aproape cum imi vine inainte de ciclu si ma doare in timpul actului sexual.mie frica sa nu fie iarasi vreo rana pe col.
0
30-05-2008, ora 00:00
alycia
Nu este medic/terapeut
alycia
cred ca trebuie sa mergi la dr. pentru analize (test papanicolau) si eventual sa vada daca nu ai rana pe col...
0
01-06-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
multumesc mult pt raspuns.
0
01-06-2008, ora 00:00
deco
Nu este medic/terapeut
deco
Ai mai avut o rana pe col? Ma intereseaza si pe mine pt ca am si eu rana. Pt ratuska
0
02-06-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
da am mai avut.prin noiembrie miam facut cauterizare.si credema ca nu as mai vrea sa am.daca si tu ai rana pe col trebuie sa te duci neaparat la un medic ginecolog pt ca nu ie bine sa stai.eu daca mai stateam putea fi mai rau pt ca rana se extinde.eu te sfatuiesc sa te duci pana nu o sa fie prea tarziu.
0
02-06-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
si ie bine inainte sati faci un test papanicolau.mie mia facut si pe urma mia facut cauterizarea.asta daca ar fi caul la tine.
0
03-06-2008, ora 00:00
deco
Nu este medic/terapeut
deco
Multumesc pt raspuns. Trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa ma duc la medic, asta e.
0
03-06-2008, ora 00:00
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
credema ca nici eu nu ma duceam dar nu am avut ce face.nu te lasa si ma bucur ca tiam putut fi intr-un fel de folos.si sa treci cu bine si tu.
0
12-12-2008, ora 09:27
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
de curand am avut o operatie de chist ovarian si medicul mia dat sa iau 3 luni anticonceptionale pe lare le lasasem inainte de operatie cu vreo 4 luni cred si acum de cand le iau mie ffffffffffffffff rau si nu ma simt bine deloc.mie frica sa le si las ca nu cumva sa mi se faca iarasi chist.ce ar trebui sa fac pt ca asa cu starea asta de rau nu pot sa stau pt ca nu mananc.nu pot manca si inainte trebuie sa iau med trebuie sa iau ceva de greata ca sa nu vomin dupa.
0
12-12-2008, ora 18:25
deco
Nu este medic/terapeut
deco
eu cred ca trebuie sa te adresezi medicului care ti le-a recomandat, daca spui ca nu te simti bine de la ele.
0
13-12-2008, ora 15:18
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
mam adresat de multe ori dar el a zis ca asa ie la inceput.de multe ori leam intrerupt.degeaba vb cu el pt ca tot acelasi raspuns o sami dea
0
15-12-2008, ora 13:07
deco
Nu este medic/terapeut
deco
pentru linistea ta cere parerea si altui medic chiar si pe forum. ex Dr Tirneci, cred ca te poate indruma, e medic ginecolog.
0
15-12-2008, ora 18:10
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
o sa cer parerea si la altii sa vedem pt ca ori cum parerile niciodata nu sunt la fel.pt ca deja mam dus la 3 medici ginecologi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •