copil 1 an si 2 luni muscat de caine

30-05-2014
melek13
Nu este medic/terapeut
melek13
buna ziua sant o mamica disperata, ma jucam cu fetita in parc si a trecut un caine cu stapan pe laga noi care nu avea lesa si a muscat-o de picior pe fetita, am fost cu ea de urgenta la spital unde sa constatat ca nu este nevoiede vaccinul antirabic avand decat un semn vag ca o intepatura la suprafata zic eu si nu a curs nici sange.a doua zi disperata ma-am dus din nou la spital si la cererea mea pe semnatura s-a facut o doza de antirabic in ziua o si ulterior in ziua 3.. am pus cainele sub supraveghere medicala zece zile acesta fiind vaccinat antirabic ultimu vaccin pe 19-03-2014.pe data de 3 iunie ar face cainele 10zile de supraveghere/intrebarile mele sant urmatoarele..1 daca cainele nu prezinta nici un simptom de rabie mai trebuie sa cantinuii vaccinarea antirabica fetitei??? 2.daca cainele nu are nimic si eu am facut vaccinurile cele 2 fetitei egzista vrun ris pentru ia ????va rog frumos ajutati-ma sant disperata nu stiu cum sa fac sa fie mai bine pentru copilul meu, nu am sonm zi si soapte iar cei de la spital pentru ca am insistat sa fac dozele asta cu mare scandal nu vor sami dea zici o informatie despre efectele cvaccinului la un copil sa mic.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: