copil 9 ani-stafilococ auriu+candida

17-12-2012
ioana1976
Nu este medic/terapeut
ioana1976
Buna ziua,
Va rog sa-mi recomandati un tratament homeopat pentru fetita mea de 9 ani careia in urma SNF-nas si gat i-a iesit candida si stafilococ aureu hemolitic coagulazo pozitiv.
Mentionez ca fetita are probleme de respiratie, nas infundat isi 'drege vocea' din urma cu 2 luni.Am facut tratament homeopat pentru adenoidita, otita pana a facut o amigdalita pultacee pe care dupa 3 zile de remedii am tratat-o cu augmentin deoarece febra nu-i scadea de la 39.5 cu remedii administrate din 5 in 5 minute.
Chiar si in urma tratamentului cu augmentin fetita a ramas cu nas infundat, dresul vocii fapt pentru care i-am facut SNF gat si nas cu rezultatul mai sus mentionat.La ora actuala o tratez conform antibiogramei si antifungigramei cu oxacilina 250mg-3/1/zi+1/2 tb.zizoral/zi, tratament prescris de medicul pediatru, avand in vedere ca medicul homeopat afland ca in cazul amigdalitei i-am administrat antibiotic, nu-mi mai raspunde la telefon.
Va rog recomandati-mi un tratament homeopat pentru ca fetita nu e bine nici dupa tratamentul cu oxacilina.
Multumesc pentru ajutor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.