copil de 13 ani doreste sa slabeasca.. 180 inaltime si 100 de kg

07-10-2009
caradis
Nu este medic/terapeut
caradis
Baiatul meu are 13 ani, 180 inaltime si 100 de kg. De o luna a inceput sa faca antrenament la un club de rugby. Isi doreste foarte mult sa slabeasca. Am nevoie de un medic nutritionist bun sa merg la el.
7 comentarii
0
07-10-2009, ora 12:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pt. slabit la varsta si greutatea asta este nevoie mult mai mult decat un nutritionist !
Mergeti paralel si la un medic homeopat cu copilul.

Copilul are nevoie in primul rand de un remediu homeopat: Calcarea carbonica CH200. Il gasiti la farmacie homeopata.
Se suge o granula la 4 saptamani.
De la acest remediu va slabi si fara dieta, caci obezitatea vine in primul rand din
dereglarea asimilari calciului la nivel de celula.
Pt. accelerarea ardeii se recomanda mai intai o granula de Sulphur CH30. Calcarea se ia dupa o sapatamana dupa Sulphur.

La toti care am dat Calcarea pana acum si au fost peste greutate slabesc de la sine fara sa faca absolut nimic. Cu ajutorul homeopatiei, dietei si sportului puteti ajuta copilului mult mai eficient decat fara homeopatie.

Pt. slabit fara foame sunt recomandate urmatoarele alimente care hranesc dar nu ingrasa.
- morcovi, pastanac (gatite)
- paine de secara (numai la stomac bun)
- carne de pasare
- dovleci si dovlecei

Nu se mai mananca dimineata ci numai se bea sau cel mult fructe.
Ca fructe numai struguri si mere.

Nutritionistii distrug in general pe langa slabit sistemul imunitar si dauneaza organsimului caci stiinta lor este in mare parte gresita.

Se poate reduce mancarea numai la aceste alimente pt. cateva saptamani si efectul lor se va vedea repede, mai ales in legatura cu Calcarea carbonica.
Mai sunt cateva remedii homeopate care accelereaza arderea si slabitul.
0
07-10-2009, ora 16:44
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
WoooooooooW, are o înălţime de 180 de cm la vârsta de 13 ani???? Woow, woow, woow...viitorul se anunţă foarte strălucit în sfera sportului.
Are nevoie şi de un consult endocrinologic.toate cele bune şi multă sănătate!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
07-10-2009, ora 20:02
caradis
Nu este medic/terapeut
caradis
Multumesc foarte mult pentru raspuns. Am dat cautare si mi-au aparut mai multe produse :# Plant E Calcarea Carbonica CH200 1g
# Farmacii BOIRON Calcarea Carbonica CH200
# Farmacii Plant E Calcarea Carbonica MK 4g
# Farmacii Plant E Calcarea Carbonica 10 M 4g
# Farmacii Plant E Calcarea Carbonica D6 4g
Pe care din ele sa il iau ?
0
07-10-2009, ora 20:14
caradis
Nu este medic/terapeut
caradis
Am facut si consult endocrinologic si este ok.
0
07-10-2009, ora 21:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Calcarea Carbonica CH200, am scris doar.
Si Sulfur CH30.

Numarul 200 sau 30 inseamna "puterea" remediului, 200 e mai puternic decat 30.
MK este de exemplu 1000 si 10M este 10000.
0
19-06-2012, ora 22:44
rafaela 3
Nu este medic/terapeut
rafaela 3
As vrea sa va adresez cateva intrebari legate de tratamentul homeopat. In urma cu doi ani m-am adresat unui medic homeopat cu probleme de retentie de apa pe care le aveam de cativa ani si umflarea in exces a picioarelor, a gambelor, pe perioada verii. Mi s-a recomandat atunci Lycopodium ch 200 dimineata si seara pentru doua saptamani, fara rezultat, ulterior Thuia ch 200 dimineata si seara pentru 10 zile. Pe acest fond am dezvoltat ulterior o nevroza obsesiv fobica cumplita cu atacuri de panica seara si noaptea, imi era frica de demoni care aveam impresia ca ma poseda. Mentionez ca nu am avut astfel de probleme inainte de tratamentul homeopat. Pe acest fond homeopatul mi-a recomandat anacardium dar nu am simtit ameliorari. Am apelat la alt homeopat care mi-a prescris Pulsatila si natrium muriaticum. Problema este ca in cele cateva luni de tratament homeopat am inceput sa iau in greutate 10 kg. pe care acum nu le pot da jos in ciuda oricarui efort.
Pe plan emotional si psihic sunt bine acum, sufar doar de stari depresive care recidiveaza, insa nevroza s-a diminuat considerabil, insa ma indispun foarte mult kilogramele in plus. Mentionez ca am folosit si alte remedii precum Apis, Siliceea, Aurum metalicum. Pe remediul Siliceea am trait o stare de confort emotional care mi-a atras atentia in special fiind singurul remediu care consider ca mi-a facut bine, Apis mi-a redus putin inflamatiile picioarelor dar problema recidiveaza constant in apropierea perioadei de menstruatie.
intrebare: Ce imi recomandati pentru inflamatiile de la nivelul picioarelor si daca este un remediu homeopat care sa poata sa ma aduca la greutatea pe care o aveam inaintea folosirii homeopatiei? Au trecut doi ani de la primele remedii homeopate si nu pot sa dau jos nici macar un kg.
Astept raspunsul d-voastra si va multumesc.
0
19-06-2012, ora 22:57
rafaela 3
Nu este medic/terapeut
rafaela 3
Astept raspunsul d-voastra si va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.