copilul (11 ani) mananca foarte putin

05-03-2011
tunde36
Nu este medic/terapeut
tunde36
Am o fetita de 11 ani, sanatoasa dar este slaba are numai 31 kg nu stiu daca este normal, adevarul este ca mananca foare putin, zice ca nu mai poate mai mult si numai cei place adica nu vera sa manance fructe sil legume deloc, abia pot sa dau mere si banane, legumele nici sa nu vada zice ca e rau si cand vede
Spuneti daca este normal sau e vreo problema ?
4 comentarii
0
09-03-2011, ora 18:35
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Buna ziua.

Cititi aici mesajele scrise de mine undeva pe pagina

http://forum.romedic.ro/prod/oboseala_032471.html
http://forum.romedic.ro/prod/subiectul_discutiei_mele_este_fetita_de_10_ani_043445.html

In rest, cautati pe google detalii despre dieta low-carb.

Ca un aspect suplimentar, persoanele slabe eu rezerve mai reduse de glutamina, fiindca este depozitata in muschi.
Astfel intestinul poate deveni mult mai permeabil fata de actiunea distructiva a glutenului, de unde poate fi inerenta in primul rand anorexia.

Cautati pe net : Dependentele alimentare, autor Dr David Freed

V-as recomanda pt aceasta greutate 1.5 g glutamina /zi - comprimat.

Astea sunt doar niste idei de pr... dvs trebuie sa mergeti la
0
09-03-2011, ora 18:37
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Astea sunt doar niste idei de principiu, ar trebui sa mergeti la un nutritionist care face diferenta intre a manca o salata + seminte cu grasimi esentiale vs o gramada de carbohidrati din fructe sau cereale care perturba pofta de mancare.
0
09-03-2011, ora 18:39
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Adica cerealele cu gluten perturba pofta de mancare, anorexie sau bulimie. Nu carbohidratii.
0
09-11-2011, ora 10:18
lantisor
Nu este medic/terapeut
lantisor
Buna ziua! am fost cu baiatul meu de 10 ani la un control, totul este in regula, dar mi a spus ca, cosul pieptului este plat Ce inseamna asta? Ii va cauza intr un fel? Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul