Coșmaruri!

22-09-2018
IuliaMarin
Nu este medic/terapeut
IuliaMarin
Bună seara.
Sufăr de anxietate de mai bine de un an, iar medicul meu psihiatru mi-a prescris 20 g paroxetină/zi. Pe lângă faptul că am mai luat în greutate și că, dacă ratez o doză, îmi este foarte rău, mă confrunt cu nenumărate COȘMARURI. Somnul meu nu este niciodată odihnitor, ci tulburat. Creierul meu născocește scenarii ORIBILE, nu are pace și am și cateva vise pe noapte. Am încercat să schimb ora la care iau pastila, am încercat orice. Nu reușesc.
Ajutor!
Mulţumesc frumos!
4 comentarii
0
22-09-2018, ora 23:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara.
Rugati doctorul sa va preschimbe antidepresivul. De cele mai multe ori dureaza mai mult timp pina sa va gasiti un antidepresiv cu care sa va simtiti bine.
Imbinati medicatia cu psihoterapia daca se poate.
0
23-09-2018, ora 02:07
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
O sticla de palinca consumata seara. Dormi tun nu mai visezi nimic. :))
0
23-09-2018, ora 10:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Orice schimbare de dispoziție se discută cu psihiatrul, pentru că el este în măsură să schimbe antidepresivul sau să modifice dozele. Combinați medicația cu psihoterapia pentru a obține rezultate mai rapide și de durată.
0
24-09-2018, ora 15:44
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Că ai antevorbitorii mei schimbări antidepresivul programa după va la un consult.Ati luat o tableta de paroxerina de prima data ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Coșmarurile pot fi un semnal de alarmă precoce al bolii Parkinson
  •