cosuri dupa actul sexual

18-02-2013
daandrei
Nu este medic/terapeut
daandrei
am 60 de ani si in noiembrie a aparut pe nas un cos dupa ce am avut contact sexual cu cineva am luat ampicilina20 de bucati si au disparut la sfarsitul lui decembrie au aparut cosuri in cap si pe fata la 2 zile dupa actul sexual cu aceea persoana, am luat oxacilina din 6in 6 ore dar, persoana respectiva a luat si ia zinat de 500 de 2 ori pe zi.dar dupa terminarea tratamentului iar am avut contact sexual cu aceea persoana si la 2 zile iar mi-au aparut la inceputul luni ianuarie.persoana respectiva a facut testul papanicolau in decembrie si nu iesit decit o inflamatie se poate sa aiba ceva sau ce analize trebuie sa facem sa vedem care este problema. poate fi o problema genecologica sau nu. asteptam raspuns.va multumesc





a fost doamnala medicul genecolog unde sa facut un test de secretie vaginala si rez.este TRICHOMONAS -neg, MICOZA-neg, ANAEROBI-pozit, COCI-neg, GRAD PURITATE- IV, o luna nu am avut contact sexual si dupa o luna iar am avut contact sexual si iar mi-au aparut cosuri pe barba si in cap. ce pot sa cred ?ce trebuie sa facem?


Eu nu am fost la medic si iar am luat oxacilina, dar doamna a luat cu recomandare de la medic urmatorul tratament
ZANOCIN 200mg, metronizadol 250, de 2 ori pe zi si KLION-D 100 ovule 1 seara, 7 zile si pentru mine mi-a scris tinidazol 500mg in doza unica si repetarea la 48 ore. Fara contact sexual in aceea perioada. Dar in aceasta perioada eu am intretinut relati sexuale si cu altcineva s-ar putea ca si aceea persoana sa fie infectata, si nu imi spune.Ce trebuie sa fac?
2 comentarii
0
18-02-2013, ora 20:38
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Mergeti la dermatolog si NU mai luati antibiotice si medicamente fara recomandare, va puteti face mai mult rau decat daca n-ati lua!
E posibil ca reactia, cosurile, sa n-aiba legatura cu doamna, ci sa aveti dvs o reactie hormonala (desi e cam ciudat).
Deci, mergeti la dermatolog cand aveti aceste neplaceri, sa vada exact ce sunt.
Incercati sa aveti contacte cu prezervativ, se pot lua multe boli, inclusiv sifilis, HIV, etc, dar deja asta stiti cu siguranta.

Ati mai scris acelasi mesaj si aceeasi sugestie ar fi sa consultati si dvs. medic specilaist.
0
04-03-2013, ora 19:54
LordOfRing
Nu este medic/terapeut
LordOfRing
Stai calm. o sa dispara de la sine, same here, ii o chestie cu secretia vaginala,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.