cosuri mari pe sub piele pe fata

22-10-2007
ralu_eleny
Nu este medic/terapeut
ralu_eleny
am folosit tot felul de creme.. am urmat cateva tratamente.. de vreo cateva luni ma lupt cu ele.. insa acum am cam scapat de ele... mai am unul sau 2 dar mi e frica sa nu reapara.. de aceea..um vreau sa fac si ceva analize hormonale.. dar insa nu stiu ce analize, daca mi trebuie neaparat trimitere.. etc
1 comentarii
0
18-01-2009, ora 12:31
laviniutza
Nu este medic/terapeut
laviniutza
am 24 de ani si de la 12 ani mi-au aparut cosuri pe fata.initial am zis ca imi va trce o data cu varsta dar sa-u agravat pe la 17-18 ani, am incercat tot felu de creme pana am ajuns la endocrinolg care mi-a decoperit ca am chisturi pe ovar si pe care le-am tratat cu anticonceptionale jeanine.le iau de 5 ani si pot spune ca ma simt bine, nu mai am cosuri pe fata, dar nu as vrea sa iau pastile toata viata si mai ales cand fac cate o pauza de 2-3 luni imi reapar si sunt foarte urate, sub piele parca au puroi si imi lasa semne pe fata.nu mai stiu ce sa fac.as vrea sa nu mai iau pastile dar nu vreau sa imi apara cosurile pe fata pe urma daca opresc tratamentul.chsturile au disparut dar cosurile reapar dupa ce nu mai iau pastile.sa fie oare doar o chestiune de timp?adica imediat dupa ce am oprit pastilele sa fie oare o perioada de obisnuire a organismului fara pastile si de aceea sa-mi reapara cosurile, sau ce parere aveti?va rog mult sa ma ajutati si pe mine.va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.