cosuri pe labiile mari, de jur imprejurul clitorisului HELP!

27-09-2007
anelisagreen
Nu este medic/terapeut
anelisagreen
Am de ceva ani de zile de jur-imprejurul clitorisului niste puncte albe, ca niste cosuri sau puncte de grasime, unele mai mici de 2-3mm si doua mai mari de cam 5-6mm. Acestea nu sunt pozitionate in zona cu par pubian, ca sa cred ca este foliculita, ci exact de jur-imprejurul clitorisului.Acum ceva vreme au devenit dureroase si ma cam incomodeaza. Daca incerc sa le storc iese materie alba, ceva mai consistenta, exact ca la punctele de grasime de pe fata. Ce poate sa fie si ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc mult...si astept un raspuns ca sa ma linistesc, mai ales dupa ce a citit pe aici de condiloamele genitale...dar la mine nu seamana.
7 comentarii
0
05-10-2007, ora 00:00
violetta
Nu este medic/terapeut
violetta
Am exact aceiasi problema, la ginecolog mi s-a pus diagnosticul de foliculita;dar nu sunt convinsa pentru ca in interiorul labiilor nu este par...dar mai stii?as prefera asta in locul altor boli cum ar fi molluscum contagiosum despre care am citit mai devreme.Dupa ce am vazut si ceva poze sunt aproape convinsa ca nu avem asa ceva ceea ce mi-a dat ceva sperante.Ca tratament am primit ceva antibiotic dar fara prea mari rezultate...sunt putin stresata de problema asa ca te inteleg f bine.Daca afli ceva spune-mi si mie, voi face si eu acelasi lucru.Ma bucur(daca se poate spune asa)ca mai exista cineva cu aceiasi problema identica.Astept sa-mi mai scrii tu sau altcineva care stie despre ce e vorba.Am programare la ginecolog, poate de data asta am noroc si aflu care e problema.
0
05-10-2007, ora 00:00
violetta
Nu este medic/terapeut
violetta
Apropo...nu citeste nici un medic aceste mesaje de pe forum?
Ne-ar ajuta foarte mult..multumim.
0
17-10-2007, ora 00:00
anelisagreen
Nu este medic/terapeut
anelisagreen
Violeta eu intre timp m-am convins ca este foliculita. Le-am si eliminat, pe cele mari, facand bai de sezut calde si apoi efectiv presand pana a iesit tot de acolo, inclusiv firicele firave de par. M-am dat cu Cutaden si inante cu cateva zile si dupa si pana acum nu au mai aparut.
0
20-10-2007, ora 00:00
violetta
Nu este medic/terapeut
violetta
Multumesc, mi-a mai venit inima la loc..am sa incerc si eu tratamentul asta desi sunt programata la doctor pentru alte amanunte...Am sa-ti povestesc si tie ce am aflat desi ma simt deja mai bine datorita mesajului tau.
0
27-12-2007, ora 00:00
amy_dyanutza
Nu este medic/terapeut
amy_dyanutza
buna am si eu o intrebare:am un punct alb intre labile mici mai jos de clitoris.e grav?Este ceva de genul cum a spus anelisagreen doar ca nu ma doare nu mi-au aparut altele il am de foarte mult timp cam de 3 ani trebuie sa urmez un tratament?nu vreau sa merg inca la ginecolog.
0
18-01-2008, ora 00:00
anelisagreen
Nu este medic/terapeut
anelisagreen
amy-dyanutza, eu te sfatuiesc sa mergi totusi la medic. Nu exista nu vreau inca sa merg acolo. In plus, este femeie si orice femeie trebuie sa mearga la ginecolog cel putin odata pe an. Crede-ma ca trebuie sa treci peste rusinea de a merge acolo pentru sanatatea ta si a celor din jurul tau. Trebuie sa faci anula un test Papanicolau si unul de secretie. Nu trebuie sa ai parteneri multipli sau mai stiu eu ce ca sa ai o infectie cronicizata care iti facemult rau, de multe ori nedand nici semne sesizabile. Ai grija de tine si fugi la medic.
0
13-07-2011, ora 19:40
Iris_1313
Nu este medic/terapeut
Iris_1313
Dragele mele, stiu ca a trecut mult timp de cand s-a postat aceasta intrebare. Cred ca am acelasi lucru ca si voi...cel putin asa se manifesta. Voi ati scapat de ea? Ce sfaturi imi puteti da?

Multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.