crampe stomacale

20-05-2011
mlpg
Nu este medic/terapeut
mlpg
De vreo luna de zile m-am pricopsit cu niste crampe stomacale.Primele 3 dati au durat 10-20-30 minute, cam in aceasta ordine, dar de vreo 3 saptamani am avut 3 reprize cu cate 5-6 ore de crampe, am luat no-spa, m-a ajutat la inceput, acum vad ca nu mai are nici un efect, de 2 ori cred ca au fost de la mancare, pentru ca am mancat la kfc, dupa ce am terminat o dieta, ( am 1.86 si 89 kg), restul nu as baga mana-n foc ca sunt de la mancare, durerea incepe de sub coaste in parteadreapta si se muta in spate, in acelasi timp, crampele stomacale sunt infernale, nu pot sa stau 2 minute, ca trebuie sa ma misc, abdomenul este tare, si nu pot defeca in timpul lor.Am luat lanzon, debridat si motrilium cam 3 saptamani.Ma puteti sfatui ce sa fac ?Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
21-05-2011, ora 00:32
mlpg
Nu este medic/terapeut
mlpg
si in timpul crampelor cand apas pe abdomen sub coaste dreapta apare o durere.
0
21-05-2011, ora 09:04
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
vezica biliara a fost suprasolicitata si nu va mai ajuta. trebuie regim si tratament pt. fluidizarea bilei.
0
23-05-2011, ora 14:35
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Mergeti la un medic gastroenterolog. Daca este o patologie organica, vi se va pune un diagnostic si veti primi tratament. daca vi se spune ca este o problema functionala, atunci va recomand un consult psihiatric(multe astfel de dureri au origine nervoasa si se rezolva foarte usor cu un tratament medicamentos corect).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •