Crapaturi in coltul gurii de peste 5 ani

05-06-2018
Laura Bianca
Nu este medic/terapeut
Laura Bianca
Buna ziua! Acum 6 ani a inceput sa imi apara o problema la nivelul buzelor, cam pe la varsta de 18 ani, am fost la diferiti medici dermatologi si am tinut diferite tratamente, si pentru infectii cu bacterii, si pentru infecii cu ciuperci, am facut si analize pentru a vedea daca am o infectie cu stafilococ si nu aceasta este problema. Buzele sunt extrem de urcate, iar in colturile gurii apar niste crapaturi si cu roseata pe langa... Daca imi hidratez buzele aceste simpome dispar, singurul produs care ma ajuta in momentul de fata sa mentin totul sub control este un balsam de buze de la Uriage (bariederm), daca nu ma dau o zi maxim cu acest balsam apar aceleasi simtome. Am asteptat crezand ca este ceva trecator... o saptaman 2..3, fara sa folosesc nici un produs dermatologic crezand ca se remediaza tot si pot reveni la normal, dar ajungeam sa nu pot manca.. sa nu pot deschide gura din cauza uscaciunii. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ce analize posibile pot sa fac, ce boala poate fi si cum pot duce o viata normala fara a depinde de acest balsam. TIn sa mentionez ca din toate produsele pentru buze, acesta este singurul care da un rezultat mai rapid si imi face bine. Multumesc!
1 comentarii
1
07-06-2018, ora 19:48
Dr. Corneliu DOBRE
Dermatovenerologie, IASI
Dr. Corneliu DOBRE
Trimiteti o poza clara a zonei suferinde la adresa de E-mail.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: