crapaturi rosii care ustura

24-09-2013
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
buna seara, va rog sa mi raspundeti daca puteti. ms.in urma cu un an am avut un contact neprotejat cu o fata. dupa cateva saptamanai am inceput sa am niste mancarimi usoare si mi-a aparut pe preput ca o pata care se usca si apareau apoi niste crapaturi rosii care ma usturau. am dat cu nidoflor si mi a trecut o perioada mica de timp. in erectie se formeaza si ca un inel de culoare alba tot pe preput. intre timp la cot am observat cam aceeasi chestie.. pielea se crapa, am hidratat cu cremea de galbenele, cu lamaie si mi a trecut, acum pe coate nu mai am nimic, in schimb mi a aparut si pe cap ceva in genul la dermatita seboreica, care se deshuama, la un moment se formase ca o buba care am luat-o in urma scarpinatului si am indepartat-o... acum nu mai am acea buba in schimb am coji in cap de ceva vreme... ce se intampla? cred ca sunt atat de multe detalii ca mai bine ma duc la dermato venerologie.
10 comentarii
0
25-09-2013, ora 00:04
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
o vizita la demato e forte indicata..nu-ti putem spune ce este de la distanta ( dar poate fi un BTS--nu vreau sa te sperii--dar de ex. sifilis...)
0
25-09-2013, ora 23:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ rafaelos

Vedeti poate gasiti aici informatii care va pot ajuta:
-*

despre bts - cu imagini si explicatii

(*modificat de admin)
0
01-10-2013, ora 15:26
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
multumesc din suflet. am fost si mi am facut un VDRL. a iesit ok. ci rau..am doar un herpes, tinea corporis. mi a dat sa iau canespor. sper sa mi treaca. daca ma sfatuiti si altceva sa fac, acum ca stim ce am, o puteti face. ms.
0
02-10-2013, ora 01:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti sa dati Search pe Google sa va interesati despre acest tip de herpes, dar mai bine ar fi sa stati linistit si sa faceti tratamentul si sa va rugati sa va treaca din prima.
Lenjeria intima sa fie fiarta si calcata cu fierul.
Igiena locala zilnica.

Sanatate multa va doresc !
0
04-10-2013, ora 21:45
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
mi-a mai trecut.au trecut 4 zile de tratament. ms pt sfatul cu lenjeria fiarta si calcata. d zeu sa va binecuvanteze pt sfaturile neconditionate care mi le ati dat.
0
20-11-2013, ora 18:47
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
buna seara. revin cu prolema... am facut testul vdrl si nu am nimic... medicul mi -a spus ca e o candida. am urmat tratament flucovim. o pastila la 3 zile, schema asta facand-o de 3 ori la o saptamana diferenta si o crema trimicinolon. tot nu mi-a trecut. ce ma sfatuiti sa urmez ?
0
20-11-2013, ora 19:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ rafaelos

V-am trimis link la un film cu imagini de bts si cu explicatii.

L-ati vizionat ?
Nu va incadrati acolo ?
0
21-11-2013, ora 06:50
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
m am uitat, dar pe sarite la acel film.. pt ca este un film cam dur... si vreau sa dorm la noapte :)), insa va pot spune ca in urma tratamentului, crapaturile de pe preput au disparut, insa a mai ramas pielea pe alocuri putin uscata..si albicioasa. deci tratamentul a dat roade insa nu in totalitate. in proportie de 80 la suta.
0
21-11-2013, ora 08:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ rafaelos

Trebuie identificata cauza in mod precis ca sa vi se dea tratament precis.

Uitati-va la filmulet si la topicul meu cu Top 12 bts.
0
21-11-2013, ora 22:55
rafaelos
Nu este medic/terapeut
rafaelos
m-am uitat, nu ma incadrez nicicum... la mine e o forma simpla...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •