cred ca am cancer de col uterin

27-05-2009
Princess007
Nu este medic/terapeut
Princess007
as avea mare nevoie de ajutorul vostru. m'am informat pe internet despre ce este, despre simptome si asa mai departe dar nu am putut sa ma clarific. nu stiu sigur care sunt simptomele si as avea mare nevoie de un raspuns. in timpul actului sexual simt un disconfort si o durere intensa in partea stanga la penetrarea profunda. sangerari nu am deocamdata dar in schimb scurgeri am, dar nu in abundenta.
astept cu nerabdare raspunsul vostru.
va multumesc!
7 comentarii
0
27-05-2009, ora 22:44
raalluu
Nu este medic/terapeut
raalluu
Cancerul de col uterin poate fi descoperit in urma testului Papanicolau. Dupa simptomele pe care le-ai descris s-ar putea sa ai o candida. Mergi la medicul tau ginecolog sa-ti ia o lama si sa vada despre ce e vorba. Netratarea unei infectii cu candida poate duce la rupturi pe col si atunci necesita operatie si e mai aiurea.Succes
0
28-05-2009, ora 13:41
Princess007
Nu este medic/terapeut
Princess007
mersi frumos ralu. sunt sigura ca nu am candida. m-am informat pe internet si nu am simptomele descrise. doar durerea in partea stanga (ca cea a herniei) in timpul actului sexual. da, testul Papanicolau va urma sa-l fac pentru orice prevenire. Dar pana atunci mi-e teama. Mersi inca o data :)
0
28-05-2009, ora 13:41
Princess007
Nu este medic/terapeut
Princess007
mersi frumos ralu. sunt sigura ca nu am candida. m-am informat pe internet si nu am simptomele descrise. doar durerea in partea stanga (ca cea a herniei) in timpul actului sexual. da, testul Papanicolau va urma sa-l fac pentru orice prevenire. Dar pana atunci mi-e teama. Mersi inca o data :)
0
28-05-2009, ora 14:13
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nici eu nu cred ca ai cancer, gandesti prea departe.Poate fi o forma de infectie, o anexita etc.Mergi la un control ginecologic si fa un Papanicolau
0
01-06-2009, ora 16:39
teea
Nu este medic/terapeut
teea
Oh Doamne!!! nu te mai informa atat de pe internet!!! "nu ai candida ca ai citit pe net si nu ai simptomele"..in schimb banuiesti ca ai cancer tot pt ca ai citit pe net si ai nush ce simptome.draga mea...iti inteleg nevoia de cunoastere, drept urmare citesti pe internet diverse, dar nu te mai da de ceasul mortii pentru chestii pe care probabil nu le ai.du-te la un medic si fa niste analize.
0
01-06-2009, ora 19:40
Princess007
Nu este medic/terapeut
Princess007
multumesc frumos teea! esti intradevar de ajutor. chiar nu trebuia sa sari asa.
nu cred ca ai fost in cazul meu sa nu stii ce sa faci! (inafara de control, ca probabil controlul medical nu pot sa il rezolv in momentul de fata intelegi?) deci cum spuneam controlul va urma DAR pana atunci sa stiu ce sa ii spun medicului, sa ma informez de ce as putea avea bla bla. nu cred ca am facut o greseala cautand pe internet simptome sau etc.
0
02-06-2009, ora 10:09
teea
Nu este medic/terapeut
teea
nu am sustinut ca ai facut o greseala cautand pe net informatii.
DAR nu te mai da de ceasul mortii si nu te mai agita atat de mult pentru o chestie pe care oricum probabil nu o ai.si carui medic vrei sa-i spui concluzia ta?"pana atunci sa stiu ce sa ii spun medicului"
si te inseli, am fost de multe ori in situatia de a nu sti ce sa fac.dar trebuie sa vezi partea plina a paharului..nu sa te agiti aiurea si sa-ti cosumi energia gandindu-te la ce e mai rau!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: