Cred ca emotiile sunt de vina.. dar cum pot face sa le controlez?

08-04-2008
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
de obicei sunt o persoana echilibrata. Am 16 ani si stiu sa ma controlez cand e vorba de o situatie limita. Sambata voi participa la un bal si astazi la repetitie... nu stiu de ce dar parca incepusem sa tremur cand cantam... parca si gura imi tremura. Cred ca emotiile sunt de vina.. dar cum pot face sa le controlez?... va rog mult sa ma ajutati.. nu vreau sa ma fac de ras in fata atator persoane.. multumesc anticipat
5 comentarii
0
08-04-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Poti lua doua comprimate de Sedatif PC, preparat homeopat, in dimineata zilei de sambata( comprimatele se sug) ; numai bine
0
11-04-2008, ora 00:00
Karuna
Nu este medic/terapeut
Karuna
Respira adanc, si spune-ti (in minte) ca esti acasa, sau undeva unde nu esti decat tu si canti pentru tine, ceilalti sunt doar o proiectie, si nu ai de ce te teme.
Succes :)
0
12-04-2008, ora 00:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
multumesc mult... sa speram ca va fi bine
0
15-04-2008, ora 00:00
Psih. Sorina Voicu
Identitate neconfirmată
Psih. Sorina Voicu
Draga Andrushka, cum a decurs recitalul? A fost bine pana la urma?
Pe viitor, te poate ajuta foarte mult daca nu te uiti la public, daca nu-ti poti imagina ca te afli in alt loc. Priveste in reflectoare, in spatele salii si ai incredere in tine ca esti cea mai buna. Nu degeaba te afli in acel cor. De multe ori putem avea mici scapari dar care sa nu fie sesizate de cei din jur. O nota mai sus sau mai jos, doar tu stii ca ai gresit, cei din jur sunt atenti la melodia in ansamblu si nu la fiecare nota.
Mult succes pe vitor !!!
0
23-04-2008, ora 00:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
A fost foarte bine. Am avut noroc ca reflectoarele erau foarte puternice si astfel nu am vazut mare lucru din public. Nu degeaba se spune ca repetitia e mama invataturii, pt ca inainte am repetat melodia pe scena (fara public) de cateva ori si asa am capatat incredere in mine si m-am putut obisnui cu scena. Multumesc inca o data din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul