credeti ca pot fii insarcinata si cand pot sa imi fac un test de sarcina?

13-10-2007
oaa_pop21
Nu este medic/terapeut
oaa_pop21
buna, ma numesc adriana, imi doresc f mult un copil dar inca nu am ramas insarcinata, ultimul ciclu a fost in 27 septembrie iar in datile 6, 7, 8, 9 octombrie am avut conctat sexual, vreau sa va intreb daca credeti ca pot fii insarcinata si cand pot sa imi fac un test de sarcina.va multumesc
3 comentarii
0
13-10-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Datele sunt insuficiente pentru calcularea perioadei fertile.
Un test de sarcină de încredere puteţi efectua cel mai devreme pe 23 octombrie. Succes.
0
14-10-2007, ora 00:00
oaa_pop21
Nu este medic/terapeut
oaa_pop21
buna, ma numesc adriana si va scriu din nou, in luna ianuarie mia venit ciclul in data de 20, in luna februarie mia venit ciclul in data de 15.02, la 27 de zile, in luna mertie mia venit ciclul in data de de 14.03, la 27 de zile, in luna aprilie mia venit ciclul in data de 09.04, la 27 de zile, in luna iunie mia venit ciclul pe data 3.06, la 28 de zile, in luna iulie mia venit ciclul in data de 01.07, la 27 de zile, pentru luna august mia venit ciclul in 30.07iulie), la 28 de zile, urmatorul ciclu mia venit la interval de 35 de zile adica in data de 02.09 (septembrie), eu cred ca mia intarziat ciclul din cauza efortului care lam depusla munca, iar ultimul ciclu lam avut pe 27 septembrie dupa cum vam spus la interal de 27 de zile. c credeti? acum avti mai multe informatii? astept raspuns va multumesc
0
14-10-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Perioada cea mai prielnică pentru concepţie în cazul dv începe în ziua a 9- a şi se termină în ziua a 15-a a ciclului, considerând ziua 1 ca ziua în care apare pentru prima dată menstra. Succes !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •