Crema antirid va rog fetelor sau dl doctori

05-07-2009
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
buna ziua. am 24 de ani, dar ridurile mele de expresie din jurul gurii si ochilor sunt foarte pronuntate. practic arata ca niste santuri adanci. si mi-am cumparat crema de fata garnier nutritionist care zice ceva de riduri, intr-o luna are efect. nu scrie nimic de varsta la care trebuie folosita. de exemplu la garnier revitalift scrie de ten matur peste 45 de ani si nu am luat din aia. dar as vrea sa stiu totusi care ar fi problema daca as folosi crema antirid care nu e potriivta pentru varsta mea., e vreo problema daca folosesc acest garnier nutritionist... ? in reclama tv zicea ca la 30 de ani pielea deja nu stiu ce. eu am 24 dar as vrea sa scap de ridurile astea...
4 comentarii
0
05-07-2009, ora 16:53
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Sunt creme si pentru varsta ta; iti recomand Iwostin -crema hidratanta de zi si crema nutritiva de noapte ; numai bine
0
13-07-2013, ora 17:32
leila mic
Nu este medic/terapeut
leila mic
poate ar trebui sa incerci o cura de hidratare / vitaminizare si un tratamentul cu crema cu extract melc, face minuni dupa cca 2 luni minim de utilizare
0
08-12-2015, ora 13:01
deliasos
Nu este medic/terapeut
deliasos
Si eu am auzit ca extractul de melc ar fi ideal pentru indepartarea ridurilor. Cine stie poate la un moment dat o sa incerc si eu asa ceva.
0
06-06-2018, ora 17:34
BIA056
Nu este medic/terapeut
BIA056
Din postura de beauty editor am încercat diverse creme, am primit informatii direct de la surse si iti pot spune ca acestea nu te pot ajuta daca ridurile sunt foarte pronuntate. Cremele pot fi folosite la orice varsta, insa ele nu fac decat sa hidrateze pielea si sa ii ofere un aspect mai luminos, mai neted. Daca vrei rezultate cu adevarat, iti recomand tratamentul cu acid hialuronic. Eu l-am facut la domnul doctor Oltjon Cobani si a fost pentru prima oara cand am vazut rezultate. Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Tratamentul ridurilor cu metoda HIFU (ultrasunete focalizate de intensitate înaltă) - rezultatele studiilor
  • Măsuri de combatere a ridurilor
  • Relația dintre microbiomul pielii și îmbătrânirea pielii
  •