Crema impotriva acneei

07-07-2014
TaniaO
Nu este medic/terapeut
TaniaO
Buna ziua!
De ceva timp ma confrunt cu o problema destul de enervanta mai ales acum vara:cosurile si punctele de grasime de pe picioare si omoplati.
Cautand pe internet remedii am descoperit o crema numita "Brevoxyl" despre care, din cate am citit, se pare ca functioneaza. A mai folosit-o cineva? Este cu adevarat buna?
5 comentarii
0
10-11-2014, ora 22:49
Blonda01
Nu este medic/terapeut
Blonda01
Buna Tania,
Din pacate si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, dar am avut norocul si am gasit un medic tanar care sa ma inteleaga si sa imi trataze eficient problema, am fost la doamna doctor Roxana Iosif la Cluj care mi-a dat sa folosesc Brevoxyl seara si am fost foarte multumita, dar am luat si antibiotic, iar cand s-a mai ameliorat acneea am facut 3 sedinte de peelin chimic. Poate o sa gasesti si tu un medic care sa te ajute cu problema ta.
0
14-04-2015, ora 13:42
angela55
Nu este medic/terapeut
angela55
Sunt si tot felul de suplimente care ajuta, dar rezultatele nu sunt la toata lumea la fel din cauza ca depind de metabolism.
0
21-04-2015, ora 20:14
Iulia D
Nu este medic/terapeut
Iulia D
nu mai gasesc brevoxyl in farmacii...nu stiti cum as putea sa fac rost de altundeva sau de alta crema cu aceeasi substanta?
0
15-07-2015, ora 11:15
Albertad
Nu este medic/terapeut
Albertad
Si eu am acnee, dar deocamdata nu ma agit si sper sa treaca de la sine. Ba se intensifica, ba mai dispare din ea si asta imi da speranta ca la un moment o sa dispara de tot si nu o sa mai reapara.
0
27-07-2015, ora 19:42
Dr. Daniela Taher
Dermatovenerologie, Bucuresti
Dr. Daniela Taher
O crema exfolianta ar fi cea mai potrivita.Atentie, in timpul verii unele creme de acest tip pot provoca alergii, , , O crema tip Effaclar folosita o data sau de doua ori pe zi poate fi eficienta dupa cateva saptamani.
Uneori sant necesare sedinte de curatare a pielii sau peelinguri superficiale care vor ajuta la rezoluria rapida a leziunilor

Dr. Daniela Taher
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •