crestere insuficienta in greutate la 4 luni

19-10-2009
d_girl7
Nu este medic/terapeut
d_girl7
buna seara. bebele meu de 4 luni a luat luna asta in greutate doar 450 g, fata de 1 kg in prima luna, 1.5 kg in luna a doua si 1 kg in luna a treia. mentionez ca s-a nascut cu 3.8 kg si 53 cm. acum 3 saptamani a avut o infectie virala si a facut 3 zile febra iar acum o saptamana, in urma unor analize am descoperit ca are un deficit de fier (nu anemie), si ni s-a prescris fer hausmann 5pic/zi. de 5 zile ii administram acest fier si vomita mereu dupa el, chiar si la o ora dupa administrare, in cantitati foarte mari.am intrerupt tratamentul dar intrebarea este aceste doua incidente au dus la cresterea asa mica in greutate? mai mentionez ca bebe face caca fff rar, o data la 3-5 zile iar de vreo saptamana doarme cam agitat si se trezeste mult mai des sa manance (e alaptal exclusiv la san), si la 2 ore, desi ia doar cateva guri si adoarme iar. este posibil sa nu se sature, desi eu am lapte suficient, de multe ori el se satura doar de la un san?
2 comentarii
0
09-11-2009, ora 23:16
monical
Nu este medic/terapeut
monical
AI PRIMIT VREUN RASPUNS DE LA UN DOCTOR?SUNT DIN TIMISOARA SI AM ACEEASI PROBLEMA CU BEBELE MEU CA SI TINE -
0
11-11-2009, ora 01:53
melek-ucas
Nu este medic/terapeut
melek-ucas
pt d_girl7 ce mai face bebele?cum e cu greutatea?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul