Cresterea copilului meu

28-10-2013
Marylenaaa
Nu este medic/terapeut
Marylenaaa
Buna ziua dna/dnu doctor, copilul meu are 10 ani impliniti dar este foarte mic de statura, mi-e teama ca are o problema si eu sunt mica de statura dar au trecut cativa ani de cand nu a mai crescut aproape deloc, am fost cu el la spital acum 2 ani si ni s-a spus ca poate avea o problema cu glanda dar sa-l lasam ca isi da drumul singur, este foarte inteligent pt varsta lui dar sunt suparata mereu cand vad ca nu prea creste.Va rog mult sa-mi spuneti dvs cam ce credeti ca poate fi.Va multumesc din suflet!
3 comentarii
0
28-10-2013, ora 18:08
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
mergeti cu el la un control
dr endocrinolog-asa cum cineva v-a si recomandat.
cu trimitere de la dr de familie, e gratuit

sa va traiasca sanatos
0
28-10-2013, ora 18:32
Dr. Macovei Catrinel
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Macovei Catrinel
Buna ziua,
inaltimea estimata a baietilor este putin peste media de inaltime a parintilor, pentru 10 ani media (este doar statistica) este de 138-140cm. Mergeti la un endocrinolog (pediatru daca aveti) si clarificati daca are sau nu probleme hormonale, pentru ca se pot trata.
0
03-11-2013, ora 14:42
Marylenaaa
Nu este medic/terapeut
Marylenaaa
Va multumesc muuult de toot!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •