cresterea imunitatii

25-01-2010
Raluna
Nu este medic/terapeut
Raluna
Fetita mea in varsta de 4 ani a avut anul trecut cateva episoade de amigdalita pultacee, otitia, brosita, faringita... Drept urmare am primit un tratament de cresterea a imunitatii astfel:
- toamna: Lantigen B 30 zile, 2 saptamani pauza, inca 30 zile
- pe timp de iarna: Imuno Royal Junior 60 zile
- primavara din nou Latigen B: 2 cure de 30 zile cu 2 saptamani pauza intre ele
Pana acum tratamentul a dat roade, fetita mea nu a mai racit aproape deloc, doar cateva zile cu ceva mucisori si tuse.
Am facut cele 2 cure de toamna, acum suntem pe Imunoroyal, dar ma intreb mai sunt oare necesare si curele de Lantigen din primavara? Nu este oare prea mult?
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

07-11-2017, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Fitonasal
Răceală, gripă, sinuzită, alergii? Fitonasal 2Act Spray de la Aboca este un produs inovator, care descongestionează rapid și eficient nasul înfundat și iritat, protejând și hidratând mucoasa. Fitonasal 2Act Spray nu conține substanțe vasoconstrictoare, nu creează dependență, nu irită și nu usucă mucoasa nazală. Formula ECO permite administrare frecventă și pentru perioade îndelundate, chiar și în sarcină, alaptare și copiilor de peste 3 ani. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cancerul și sistemul imunitar
  • Stimularea sistemului imunitar prin alimentație
  • Suplimentele alimentare și produsele naturiste pentru stimularea imunității
  • Stimularea imunității prin exerciții fizice
  • Stimularea imunității prin meditație
  • Efectul mediului ambiant asupra imunității
  • Sfaturi pentru stimularea sistemului imunitar
  • Top 10 alimente pentru stimularea imunităţii
  • Imunostimulente de origine naturală
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK