Culoare implant | Forumul Medical ROmedic

Culoare implant

09-04-2013
Litwos
Nu este medic/terapeut
Litwos
Buna ziua.
Am facut azi un implant intr-un dinte frontal cu material compozit. Interventia nu a fost terminata deoarece au fost probleme cu sangerarea gingiei si va fi nevoie de inca o vizita. Mi s-a implantat o parte din plomba totusi, in cavitatea sapata de carie, dar culoarea nu corespunde cu dintele...asta va fi permanent, sau, la urmatoarea vizita, cand se va completa materialul, culorile vor corespunde? multumesc!
2 comentarii
0
09-04-2013, ora 14:16
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Ceea ce ti s-a facut azi e o banala plomba, nu implant. Implantul presupune cu totul altceva. Posibil sa se fi schimbat culoarea plombei din cauza sangerarii. Data viitoare cand mergi la medic spune exact ce te deranjeaza si te va lamuri el ce si cum. Probabil problema aparuta se va remedia.
Sanatate!
0
26-08-2013, ora 13:52
Dr. Zlotea Mircea
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Zlotea Mircea
Am ras cu lacrimi! :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ÃŽntrebări frecvente despre implanturile dentare
  • Efectele fumatului asupra implantului dentar
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eÈ™ecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile È™i rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaÅ£ia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •