cum ajung la orgasmul vaginal.. sa se simta bine?

09-03-2009
Donn
Nu este medic/terapeut
Donn
Salut sunt nou pe aici si asi dori sa stiu si eu de la cineva mai experimentat ca mine, am 20 ani si am o prietena de ceva timp si facem sex destul de des in timpul actului sexual cu preuludi cu tot se uda, ne simtim bine da nu are orgasm... in unele partide de sex ii stimulez si clitorisu si dupa un timp zice ca nu mai poate (ea zicand ca se simte bine) sa fie un orgasm clitoridian? cum ajung la cel vaginal sa se simta bine asta imi doresc ca ma simt destul de penibil ca eu sa ma simt bine si ea nu poate ea zice asa ca sa ma simt eu bine sa nu zica ca face sex doar ca imi doresc eu dati-mi niste sfaturi orice e bine venit. Multumesc
6 comentarii
0
09-03-2009, ora 14:56
dear
Nu este medic/terapeut
dear
exista si orgasm clitoridian si se spune ca este mai intens decit cel vaginal.cel mai important este sa va iubiti si o sa ajunga ea si la orgasm.foloseste toate metodele(masaj erotic,.) si neaparat preludiul trebuie sa fie lung adica sa o exciti foarte tare sa te doresca intr-adevar -inebuneste-o si o sa vina si orgasmul
0
09-03-2009, ora 15:00
Donn
Nu este medic/terapeut
Donn
fac un preludiu destul de lung si destul de reusit... deci o facem din placere cum se manifesta persoana de sex feminin cand are orgasm clitoridian si orgasm vaginal ?
0
09-03-2009, ora 15:02
Donn
Nu este medic/terapeut
Donn
ea spune ca pleca totul de la clitoris si se simte bine cand facem si sex normal si cand ii stimulez clitorisu ea zice ca:"simte o senzatie de cateva secunde care trece prin tot corpu" ? ala sa fie orgasm clitoridian ?
0
09-03-2009, ora 15:04
dear
Nu este medic/terapeut
dear
se manifesta aproape la fel eu care le-am avut pe amindoua asa as spune nu e prea mare diferenta
0
09-03-2009, ora 15:09
Donn
Nu este medic/terapeut
Donn
pai da.. da cum ?? se simte femeia ce se intampal cum se face sa se ajunga acolo... poate na nu ma princep eu ceia ce ma cam indoiesc... explicami daca se poate te rog
0
10-03-2009, ora 10:31
dear
Nu este medic/terapeut
dear
daca prietena ta are orgasm clitoridian e foarte greu sa mai iaba imediat dupa aceea si pe cel vaginal asa ca atunci cind incepe sa aiba acea senzatie prin tot corpul opreste-te!!!si apoi dupa ce o penetrezi o sa ajunga si la cel vaginal. Bafta!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •