cum imi poate afecta postinor 2 organismul?

12-01-2008
andrea_me
Nu este medic/terapeut
andrea_me
as avea si eu nevoie de o informatie...sunt in perioada de ovulatie si am facut sex neprotejat.el ma asigura ca nu s-a intamplat nimic insa pt linistea mea sa iau postinor 2. de saptamana viitoare doream sa merg la o consultatie la ginecolog pt a vedea ce anticonceptionale sa iau avand in vedere ca am dureri groaznice in perioada menstruatiei. cum imi poate afecta postinor 2 organismul? multumesc anticipat pt un raspuns
3 comentarii
0
14-01-2008, ora 00:00
pisicutzaai
Nu este medic/terapeut
pisicutzaai
postinor 2 are o concentratie foarte mare de hormoni si chestii de genu asta si iti dai seama ca sunt o bomba atomica pr spermatozoid atunci cand sunt folosite la timpul potrivit. din cauza ca e ceva foarte concentrat nici nu poate fi folosit mai mult de 2 ori pe an. din punctul meu de vedere mai bine sa nu le folosesti dar daca e nevoie mai bine sa risti. eu dupa ce am folosit postinor m am ingrasat
0
10-08-2010, ora 00:56
Andrea brighita
Nu este medic/terapeut
Andrea brighita
buna ziua am si eu o intrebare:iau milligest si ieri am uitat sa iau si am avut un contact sexual neprotejat si mio fost frica sa nu raman gravida si am luat postinor2.Ar putea fi probleme?Maine sa iau milligest sau nu?
Multumesc
0
24-03-2013, ora 13:47
patzanka
Nu este medic/terapeut
patzanka
Buna ziua!
am luat postinor 2 pe data de 7 martie(s-a rupt prezervativul si mi-a fost frica sa nu ma pricopsesc cu o sarcina nedorita) si pe 16 martie am inceput sa sangerez(un lichid de culoare maronie) iar sangerarea dureaza pana in prezent (deja mai mult de 8 zile), ce sa cred? stiu ca postinorul provoaca sangerare, insa pe site'uri unde am citit se zice ca ar dura cateva zile..insa la mine nu se mai opreste..va rog ajutati-ma :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul