cum pot prepara metadona?

15-02-2011
Anubis_69
Nu este medic/terapeut
Anubis_69
da deci sa incepem cu inceputul sunt dependent de heroina, am plecat in austra si acolo heroina este de tzot kktul asa ca mam apucat de un fel de inlocuitor al heroinei numit substidol cantine morfina, vreau sa renunt la aceste droguri pt ca nu mai fac fata am facut un calcul si pe luna cheltui in jur de 1500-2000 de euro si nu se mai poate.vreau sa revin la realitate, asa ca am intrat intr-un program de metadona.si intrebarea mea este cum asi putea prepara metadona pastila pentru a o aduce in stare lichida pentru injectare intravenos?va rog mult de tot daca aveti si cea mai mica informatie in legatura cu aceasta intrebare contactatima -*
va multumesc pentru intelegere si astept raspuns de la dumneavoastra. sa auzim numai de bine pa pa..


(*modificat de administrator)
3 comentarii
0
15-02-2011, ora 20:24
Anubis_69
Nu este medic/terapeut
Anubis_69
defapt uitasem sa specific ce fel de metadona,... metadona pastila cum o pot prepara pt injectare intravenoasa?
1
16-02-2011, ora 00:11
Nuada
Nu este medic/terapeut
Nuada
Zdrobesti pastilele intr-un bol de pisat usturoi, apoi le pui in fiola, lingura etc, adugi foarte putina sare de lamaie, apa, (eu in loc de apa adugam Fortral) fierbi continutul pana devine lichid si continuarea o sti.
Nu inteleg de ce nevoia sa faci methadona intravenos, iti nenorocesti venele mult mai repede decat cu heroina, am incercat cand am fost in programul cu methadona de multe ori, singura diferenta fiind ca isi face efectul mult mai repede si mai bine, dar nu iti recomand, mai bine le consumi oral ca pe orice pastila.
A.uitasem.iti distrug ficatul mult mai repede facute intravenos.Decizia este a ta...succes.
0
16-02-2011, ora 14:23
zanebune
Nu este medic/terapeut
zanebune
Nu stiu daca stiati, insa metadonul creeaza o dependenta si mai mare decat heroina. Este un drog legal, aproape la fel de scump, dar nu te scapa de dependenta ci numai schimba drogul, de la care acum castiga altii.

Exista solutii alternative mult mai eficiente si mai ieftine:
a) tinctura de Avena sativa luata zilnic de 2-3 ori (cate 5-7 picaturi puse in apa, se bea din apa aceasta de 2-3 ori pe zi ). Sau Avena sativa CH3, remediu homeopat
care amelioreaza sevrajele
b) Natrium sulphuricum CH7 (sau C7), o granula zilnic se suge (remediu homeopat) si care elimina dependenta la nivel de creier
c) Chamomilla CH30 care antidoteaza efectul la heroina, morfina cat si nervozitatea care apar de pe urma sevrajului. Se suge o granula la nevoie.

d) Nux vomica CH9 care elimina metadonul si detoxifiaza ficatul. Se suge o granula seara.

In plus trebuie si un remediu homeopat constitutional ales de un medic homeopat cu experienta care duce la eliminarea slabiciunilor care au dus la dependenta. Acest remediu este ales individual.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: