Cum pot trata boala Ebstein?

27-07-2009
Maria2222
Nu este medic/terapeut
Maria2222
Buna ziua!
Am un nepotel de 11 ani diagnosticat cu boala Ebstein, deoarece. Inca nu stiu daca se poate face o interventie pe cord pentru el si as dori sa-mi recomandati un spital unde sa i se poata face investigatii amanuntite. Va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc!
6 comentarii
0
27-07-2009, ora 16:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Unde locuiti pt a sti ce spital sa va recomand?
Multumesc anticipat pt rsp;)
0
28-07-2009, ora 10:51
Maria17
Nu este medic/terapeut
Maria17
Locuim in Targoviste(judet Dambovita), iar nepotelul este din comuna Pietrosita(judetul Dambovita). Recomandarea medicului cardiolog din cadrul Spitalului Municipal Targoviste ne-a sugerat ca solutia cea mai buna ar fi in Spitalul din Tg. Mures.
0
28-07-2009, ora 13:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ascultati-i sfatul atunci. Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze; multa sanatate!
0
30-12-2011, ora 05:22
danibuja
Nu este medic/terapeut
danibuja
Buna ziua !
Am 27 de ani si curand am fost diagnosticat cu bola Ebstein dar nu am primit prea multe informatii despre aceasta. Doresc sa aflu daca se poate opera si unde anume.


Va multumesc anticipat !
0
14-01-2012, ora 19:10
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle danibuja, ar fi indicat să consultaţi un medic cardiolog care să vă facă analize precum: electrocardiogramă, radiografie toracică, ecocardiogramă Doppler + cardioangiografie.
Tratamentul medicamentos al bolii Ebstein se adresează pacienţilor cu aritmii şi insuficienţă cardiacă, iar tratamentul chirurgical se adresează pacienţilor cu simptome foarte severe.
Aşadar, consultaţi un medic cardiolog din localitatea dv. şi dânsul vă va spune dacă aveţi nevoie de operaţie şi, dacă veţi avea nevoie, vă va spune şi unde să vă operaţi.
Vă doresc un an nou fericit şi luminos. Multă sănătate.
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
10-12-2015, ora 09:10
monica2015
Nu este medic/terapeut
monica2015
Buna ziua dna Maria.Ce face nepotelul?cum a descoperit k are Ebstein?se poate opera in Romania aceasta malformatie la copii?va rog sa mi raspundeti am nevoie si eu de aceste informatii.va multumesc.multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Boala Ebstein

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: