cum sa il recuceresc?

16-11-2008
Raluky88
Nu este medic/terapeut
Raluky88
De curand m-am desprit de iubitul meu.totul era perfect pana acum o saptamana.era atant, respectuos, ba chiar imi zicea ca nu stie ce o sa se faca fara mine fiind la facultate in alt oras.ma intreb oare unde am gresit?acum o saptamana am observat va e mai scurt la vorba si m-am decis dupa cateva zile sa deschid acest subiect.Mi-a spus ca el nu observa nici o schimbare si ca nu are nimic.Ziua urmatoare primesc un mail in care imi zice ca se simte foarte ciudat si ca nu credea ca distanta il va schimba il halul acesta.Nu cred ca cesta este motivul pt ca ne vedem la 2 saptamani si era totul ok/.Sunt sigura ca alta fata nu exista.Dar nu stiu ce l-a facut sa se schimbe asa brusc.intr-un timp nu-mi raspundea nici la telefon sau imi zicea ca nu ma merita si ca nu vrea sa sufar.Oare nu ii este lui frica sa sufere si renunta asa usor>A avut o relatie acum un an si ceva cu o tipa la care a tinut enorm dar l-a inselat, i-a fost greu dar a trecut peste.Iar azi vara a inceput o relatie cu mine.El a facut acest pas si chiar a spus ca nu are chef de aventuri.Ma intreb daca nu cumv are vreo legatura relatia sexula ce am avut-o q el??oare nu i-a convenit ceva??NU mai stiu ce sa cred-care ar fi motivul si mai ales ce as putea sa fac ca sa-l recuceresc...oare nu mai este atrs de mine ca la inceput??ce sa fac??
6 comentarii
0
16-11-2008, ora 16:55
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
se zice că există perioade în care bărbaţii simt nevoia să se îndepărteze. lasă-l în pace câteva zile, nu suna, nu da mesaje şi dacă te iubeşte se va întoarce el singur la tine pt că îşi va da seama că te iubeşte. dacă nu se întâmplă asta înseamnă că nu merită
0
17-11-2008, ora 00:23
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
raluca fii atenta..nu gresi sa insisti..lasa-l sa faca cum crede, nu-l suna..nimik...dak te iubeste vine la tine...dak nu, exista o alta care-i suceste mintile, si atunci tu nu trebuie sa faci nimic..pentru ca nu se merita.pup
0
17-11-2008, ora 15:23
Raluky88
Nu este medic/terapeut
Raluky88
inteleg ceea ce-mi sugerati sa fac...si cred ca asa e cel mai bine, dar totusi daca chiar nu exista alta si poate il impiedica ceva sa se intoarca la mine ( sc, familia, poate ca ii este jena, nu stiu)...ce sa fac.sau cum sa-l recuceresc, prin ce metode, mijloace??
0
17-11-2008, ora 17:35
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Crede-ma k nu e deloc usor sa treci peste o deceptie !
Lasa-l putin in pace, acorda-i putin timp!
Dak nu se simtea bine cu tine sa fii sigura k nu astepta toamna sa va despartiti!
Parerea mea este k nu esti tu motivul !
Asteapta si fii desteapta!
Alisia
0
31-12-2009, ora 11:52
Mihaela89@
Nu este medic/terapeut
Mihaela89@
Salut! Ma numesc Mihaela si am 20 de ani.M-am intilnit cu o persoana timp de un an.Pareau niste relatii serioase desi foarte des ne certam.Eu sint Fecioara iar el e Peste...cine crede in prezicerele zodiacale, se vor mira cum am putut sa fim atita timp in preuna.Defapt totul a inceput ca o gluma, nu credeam in nimeni si nimic.Mi se parea ca dupa 2 saptamini sau maximul o luna vom uita unul de altul, cum se practica la acesta virsta.dar nu a fost sa fie asa.Totul s-a petrecut prea repede, Am facut cunostinta cu ai lui, el cu ai mei si totul parea frumos intr-un cuvint.Timp de un an am dovedet sa ne despartim de 1000 de ori, de fie ce data pe citeva zile, ne certam, iar argumentul lui era sai dau citva timp liber.Asta nu e tot.In vara anului 2009, in luna iulie ma sunat si a cerut sa-l las in pace.Mi aspus ca din vina mea el pierde totul, prietenii, timpul etc...eu in iubire nu stiu mindrie, asa ca l-am rugat mult sa nu o faca..si totusi ne-am despartit.
Eram intro relatie buna cu sara lui mai mica Antonina, ia m-am sunat in luna august si m-a rugat sa intru pe la ea...Asa sa inceput aceiasi poveste.Mi-a promis ca nu va mai fi asa si ca prietenii si celelalte lucruri sunt nimicuri alaturi de mine."Am nevoie de tine...Te iubesc mult..Mie greu fara tine...Am fost un prost...REGRET, EU VREAU SA FIM IMREUNA".
Eu stiu ca am si eu defectele mele, vreau ca el mereu sa fie linga mine..Lam tinut din strins..si l-am pierdut.Cu 5 zile in urma am avut o cearta afara cu prietenii lui, il chemau afara fara mine...Ei dorea sa vorbeasca numai el...Ma parasit ca m-am certa cu prietenii lui, vorbeau urit cu mine si el nu-mi lua apararea.A fost o situatie ingrozitoare...Am plecat acasa si am spus ca nu am nevoe de el.Ca nu e perechea mea.Dar nu e asa..merg la el in fiece zi il rog sa fim imn preuna, iar el ma alunga si imi spune ca nu doreste sa ma auda si sa ma vada.Iata azi e 6 zi de cind nu am mincat nimic...nu am pofta de mincare, am incercat sa stimulez pofta si nu mi se primeste...Azi nu am fost la el, iam promis cadoul meu de Anul Nou sa nul deranjez niciodat...Imi este foarte greu.Stau singura si astept, poate va veni.
Imi este mai usor...m-am eliberat de emotii, ca nu aveam cui spune...toti prieteni sunt plecati in vacanta, iar eu urma sa-mi petrec sarbatorile cu omul iubit...
0
30-05-2011, ora 12:54
anonimusus
Nu este medic/terapeut
anonimusus
buna, mihaela.imi pare f rau pt situatia ta.cam in acelasi caz il am si eu.daca vrei sa vb lasa id-ul tau aici.pupici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul