cum sa imi revin ?

02-09-2016
ioanair
Nu este medic/terapeut
ioanair
Am 17 ani. In ultimele luni am suferit din cauza ca am fost tot timpul bolnava..varicela.sinuzita..spiatale..Dupa toate aceste experiente simt ca m-am schimbat foarte tare. Nu mai vad lumea ca inainte. Ma nemultumeste orice simt ca nu mai pot fi eu cea diniante simt ca totul imi merge prost. Am ramas sensibila la orice parca imi e frica sa vorbesc acteodata. Ininate eram o persoana care radea si zambea mereu care aveam o atitudine de conducere asupra a tot cea cea faceam. Acum simt ca nu mai am nicun rost si ca nu mai pot face nimic. Simt ca nu m-am facut bine dar hanabar nu am ce sa fac nu mai am incredere in nicun medic. Niciunul nu ma asculta toti imi tarntesc mediamnte si trimiteri.Problemele mele nu sunt chiar grave(din cauza sinuzitei am ramas cu o alergie) insa eu percep totul ca fiind rau si nesfarsita suferinta apasatoare.. ce pot face? Ma enervez din orice si toata lumea ma uraste...
4 comentarii
0
03-09-2016, ora 06:32
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna Ioana,
pt. ca esti eleva te poti adresa consilierului scolii si sa ii spui toate aceste schimbari pt a te ajuta sa ai din nou incredere in tine. De asemenea, discuta cu parintii si explica-le suferinta ta. Consilierul scolar, terapeutul te va asculta, te va intelege si te va ajuta.
Sanatate multa!
0
03-09-2016, ora 10:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergi la un psiholog cu parintii.
0
18-09-2016, ora 23:15
ioanair
Nu este medic/terapeut
ioanair
unde se pot trata tulburarile depresive ? la psiholog sau la psihiatru? imi puteti explica va rog..
0
19-09-2016, ora 07:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La amandoi concomitent.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul