cum sa slabesc usor?

04-05-2009
pisicutza14
Nu este medic/terapeut
pisicutza14
am 18 ani, 165 cm si 70 kg:((! va rog sa ma ajutati sa scap si eu de kg in plus. am tot incercat sa tin diete si cure de slabire, slabesc brusc la inceput 5 kg si apoi nimic. am fost si la nutritionist, mi-a dat o reteta bazata pe lactate si carne si 1 ora pe zi la bicicleta. vreau sa mentionez k am reununtat de tot, de mai mult de 4 luni la dulciuri, fainoase, paine, sucuri, mananc numai fierturi, si nimicccc. Am avut 75 kg si vam spus, de 3 luni am ramas la 70 kg, oare ce trebuie sa fac sa scap de grasimile astea? sa nu mananc deloc?
4 comentarii
0
04-05-2009, ora 23:10
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
mancare vegetariana, sport, si sport..si iar sport. 3 mese mari..intre ele poti manca un fruct, o leguma. iar 1 data la 3-4 zile poti manca o bucata de carne fripta sau fiarta.
0
27-07-2009, ora 15:12
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
DRAGA MEA, SUNT MAMA UNEI FETITE DE 2 ANI SI JUMATATE, AM 26 DE ANI IAR IN TIMPUL SARCINII AM LUAT APROAPE 20KG PENTRU CA M-AM SIMTIT FOARTE BINE S AM MANCAT APROAPE ORICE.DUPA 4 LUNI DE ALAPTAT AM INCEPUT SA TIN POSTURILE DE PESTE AN CHIAR SI POSTURILE DE 2 SAPTAMANI SI VREAU SA-TI SPUN CA PE LANGA FAPTUL CA AM SLABIT MA SIMT FOARTE FOARTE BINE SI IMPACATA SUFLETESTE PENTRU CA M-AM SPOVEDIT SI AM PRIMIT SFANTA IMPARTASANIE.ACUM TOT CE ITI POT SPUNE ESTE CA DACA TII POSTUL VEI SLABI DAR ITI VEI CURATA SI SUFLETUL CEEA CE ESTE MAI IMPORTANT DECAT A AVEA UN CORP PERFECT.CE SPUI..INCERCI?CU MINE A DAT ROADE MARI IN AMBELE CAZURI SI FACI 2 LUCRURI BUNE DEODATA..ITI DORESC VOINTA, PUTERE SI CREDINTA..TOATE CELE BUNE-MIRKA000
PS--AI PUTEA INCERCA IN POSTUL SF.MARII CARE INCEPE SAMBATA
0
02-08-2009, ora 14:54
Dr. Laura Ene
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice
Dr. Laura Ene
Infometarea nu este o solutie in lupta cu kilogramele in plus ci dimpotriva, va poate dezechilibra metabolismul si poate fi chiar cauza esecurilor dvs de pana acum!
Aveti nevoie de o dieta echilibrata pe termen lung, adaptata nevoilor si preferintelor dvs culinare, din care nu trebuie sa lipseasca fructele, legumele, fainoasele si lactatele ori carnea in cantitati adaptate necesitatilor dvs, combinate si preparate cat mai echilibrat si mai dietetic.
Atentie la orarul meselor - dieta trebuie organizata in minim 4-5 mese/zi (3 mese principale si 1-2 gustari), beti minim 2 litri lichide pe zi (de preferat apa) si, bineinteles, nu uitati de efortul fizic - va va ajuta sa va modelati corpul.
0
11-01-2010, ora 20:38
sirina
Nu este medic/terapeut
sirina
BUNA SEARA, AM 35 DE ANI, 1, 65CM SI 70 KG, AM TOT TINUT DIETE SI CURE DE SLABIT ANII DE ZILE SI ACUM IMI ESTE CAM FRICA PENTRU CA ANUL TRECUT DUPA ULTIMA CURA MAM SIMTIT DESTUL DE URIT STARI ANXIOASE, TENSIUNE, ETC EU SUNT GENUL DE PERSOANA ;SLABIRE RAPIDA.PENTRU CA CELE PE TERMEN LUNG MA DESCURAJEAZA.ACUM ASI VREA DIN NOU SA INCERC CEVA DAR NU STIU CE VA ROG AJUTATI-MA.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.