cum scap odata de cosuri?

28-02-2011
nico13
Nu este medic/terapeut
nico13
buna seara,
am o foarte mare problema cu cosurile, am 21 de ani si nu scap deloc de ele.am fost la un medic ginecolog si mi-a dat un tratament cu anticonceptionale diane 35 pe o perioada de 3-4 luni, dansa mi-a spus ca o sa-mi treaca, dar...
adevarul este ca tenul nu il mai am asa de gras cum il aveam inainte de a lua AC, dar cosuri tot imi apar.si mai am o problema.le-am stors si mi-au ramas pete rosii...si de ele cum scap?
3 comentarii
0
28-02-2011, ora 22:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
Gasesti in farmacii cele 3 produse CLEARASIL: solutie, crema si pudra.
Foloseste-le pe toate (citeste prospectul) si vei vedea in max. 1 luna, rezultate spectacuoase!
Nu sunt contraindicatii, chiar daca folosesti anticonceptionale.
Precizare:
- NU "deranja" si nu pune mana pe fata...chiar si sapunul este f. important.
Ai gresit ca le-ai stors, DAR, acum foloseste produsele si perioada s-ar putea sa devina mai lunga pt.a le folosi.
Sanatate si sa auzim de bine.
0
02-03-2011, ora 03:59
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Sugestie: Folosiţi Granex Kit I sau Clearogen, în conformitate cu instrucţiunile de folosire inscripţionate în prospectul însoţitor; ambele sunt foarte bune, însă Clearogen este cel mai bun atât pentru tratarea leziunilor acneiforme, cât şi pentru tratarea petelor post-acneice.
----------*

În loc de anticoncepţionale puteţi folosi Donavital, el fiind un produs fitoterapic care reglează sistemul hormonal feminin, fără a determina producerea de efecte secundare, dacă se foloseşte conform modului de administrare recomandat în prospect.
----------*
Consultaţi medicul!
_

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire creştină şi respect, dorindu-vă toate cele bune,
Mr. Nick

(*modificat de administrator)
0
20-03-2011, ora 12:04
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
Prietenul meu are aceasi problema cu cosurile, ii apar atunci cand bea sucuri, si mananca nesanatos sau cand le stoarce, incearca sa folosesti o masca naturala pentru fata poate va functiona.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: