cum se face dezvirginarea chirurgicala de la un medic ginecolog?

09-05-2007
biancacristi
Nu este medic/terapeut
biancacristi
as vrea sa stiu cum se face dezvirginarea chirurgicala de la un medic ginecolog si mai ales daca se face cu anestezie pentru ca stiu ca dezvirginarea e foarte dureroasa;eu imi doresc un copil si vreau sa apelez la aceasta metoda
4 comentarii
0
10-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
ma tem ca daca nu exista motive foarte solide pentru o astfel de operatie nici un ginecolog nu o va face. Pe de alta parte, sarcina se obtine fie prin contact sexual vagin cu ejaculare (cu un partener de sex opus deci) fie prin fertilizare in vitro. Dezvirginarea in sine presupune ruperea himenului si nu implica prin ea insasi obtinerea unei sarcini
0
10-05-2007, ora 00:00
biancacristi
Nu este medic/terapeut
biancacristi
eu stiu cum se obtine sarcina pentru ca am 30 de ani si sint logodita dar din cauza ca la 18 ani am avut o tentativa de viol imi e frica de dezvirginare;am vorbit cu medicul ginecolog si e de acord sa imi faca dezvirginarea chirurgicala dar nu am itrebat daca imi face anestezie ;de asta va interb
0
14-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
cred ca tot pe dinsul trebuie sa il intrebi si despre anestezie...de vreme ce el face interventia
0
28-02-2008, ora 00:00
creatur3
Nu este medic/terapeut
creatur3
am si eu o intrebare...sunt studenta si sunt vrigina..am incercat de mai multe ori sa fac sex cu prietenul meu..dar nu ma poate penetra...si am dureri fooarte mari..nu ma poate dezvirgina..ce se intampla??am incercat de multe ori...va rog ajutati'ma..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: