Cum se pot depista negii genitali in gat sau pe corp?

25-10-2008
zanica
Nu este medic/terapeut
zanica
Acum 5 zile am fost diagnosticata cu condilomatoza..negi genitali..am cumparat condylne la recomandarea medicului ginecolog...miam dat deja de 3 zile insa ma ustura fffffff tare...si ma arde...sau facut albiciosi...este ceva normal????cam cat ar mai dura pana dispar?si mai am o intrebare..am auzit ca pot aparea si in gat in urma sexului oral...cum aflu daca am si in gat asa ceva??sunt foarte speriata,.am auzit ca trec foarte greu si nu stiu ce sa mai fac, va rog mult sa nu ocoliti.multumesc anticipat...
4 comentarii
0
26-10-2008, ora 17:28
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
cică trec greu... dar dacă ai imunitatea bună poate ai şanse. oricum cu virusul rămâi în organism pentru totdeauna
0
06-11-2008, ora 23:37
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
nu ca trec foarte greu, virusul il ai pe toata viata, trec doar negii! depinde de organismul tau dak dispare.conteaza f mult imunitatea
0
17-12-2008, ora 12:15
aquafresca05
Nu este medic/terapeut
aquafresca05
si eu am acceasi problema - condilomatoza - si e necesara interventie chirurgicala; nu neglija problema deoarece vei avea surpize mai tarziu.
eu voi face interventia in ianuarie.
sanatate maxima.
0
12-02-2012, ora 23:35
simonik25
Nu este medic/terapeut
simonik25
In decembrie mi-am facut analiza papanicolau si mi-a iesit bn si la o luna apoi m-am dus la dr ginecolog deoarece aveam mancarimi si imi aparuse ceva crescut k o carnotie si mi sa sp de dr k se numesc condiloame negi genitali.mi-a dat sa aplic pe el o solutie condyline si niste pastile pt imunitate isoprinosine..am tot citit pe net si am vazut k scrie k apar si in gat in urma sexului oral..sunt foarte speriata..va rog sa ma indrumati unde pot merge a-mi face analiza sa vad dak am si in gat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.