cum v-ati simtit in prima saptamana de administrare a anafranilului?

16-10-2012
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Buna ziua!
Va rog, spuneti-mi si mie cum v-ati simtit in prima saptamana de administrare a anafranilului? Pentru ca pe mine mai mult ma agita (iau si spitomin), imi provoaca o mare somnolenta, fapt pentru care nu il pot lua dimineata asa cum mi-a fost prescris, ci seara inainte de culcare, tremor, si mi-a suprimat si cliclul care imi venea numai cu ajutorul anticonceptionalor. Va rog dati-mi un sfat, ca nu stiu ce sa fac, incerc sa repar pe o parte si stric pe alta..
3 comentarii
0
16-10-2012, ora 18:01
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna ziua,
scrieti pe google:
"contraindicatii anafranil"
si veti vedea CE nu va face bine
sanatate
0
17-10-2012, ora 09:36
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Buna ziua!
Am citit inca o data, pe langa faptul ca are o groaza de efecte adverse, incep sa cred ca eu fac parte din acea categorie pentru care tratamentul la inceputul lui sporeste anxietatea, sper sa treaca starea asta in 2 saptamani, daca nu, este clar ca nu mi se potriveste si trebuie schimbat.alta explicatie nu gasesc..
0
12-12-2012, ora 12:14
redemption
Nu este medic/terapeut
redemption
Anafranilul este tare pacatos mai ales la inceput, pe parcurs si la sfarsit, dar asta nu inseamna ca este un medicament rau! Trebuie avuta rabdare, in timp poate da efecte terapautice foarte bune, mai bune decat cele date de medicamentele moderne. Personal am intampinat probleme, dar pot spune ca a meritat.
Cu orice medicament trebuie avut rabdare si mai ales cu cele de generatie veche.
Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •