Cum va simtiti dupa decompresia capului femural?

22-06-2017
Alecsandr
Nu este medic/terapeut
Alecsandr
Buna.
La mine a fost depistată necroza aseptică de gradul II. Pe data de 16 mai 2017 mi s-a făcut decompresia capului femural cu foraj la piciorul drept.
După decompresia capului femural durerile trebue să treacă la a 4-6 zi sau nu? La moment au trecut 5 săptămâni dar am dureri în zona bazinului unde mi sa făcut operația. Durerile apar noaptea când dorm, din cauza aceasta mă trezesc la ora 3-4 de la durere. Că să reduc durerea iau o pastilă pe zi de spazmalgon. La moment am trecut la aspirină.
Peste cât va trece durerile astea nu știu. Cine cunoaște ceva informație, cum pacientul trebuie să simtă după decompersie, peste cât timp vor trece durerile?
1 comentarii
0
22-06-2017, ora 13:42
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Durerile pot diminua in timp, saptamani sau luni de zile. Ce varsta aveti ? Medicul ortoped cred ca v-a spus ca tenteaza acest foraj, in ideea ca osul se va regenera. La gradul 2 aveti sanse. Altfel, daca problemele persista ( schiopatati ?), e necesar proteza de sold.
Incercati cu un tratament antiinflamator ( diclofenac, aulin ) pentru cca 10 zile si urmariti rezultatele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: