cura cu drojdie de bere ar fi benefica sclerodermiei?

12-04-2014
Ana Maria12
Nu este medic/terapeut
Ana Maria12
Buna ziua, am 26 ani si sunt diagnosticata cu sclerodermie localizata.Va rog frumos sa-mi spuneţi daca cura cu drojdie de bere ar fi benefica sclerodermiei? Am facut tratament cu piascledine, prednison si fototerapie. Daca altceva ar fi benefic boli mele va rog sa-mi spuneţi.
Va multumesc!
4 comentarii
0
12-04-2014, ora 17:30
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Drojdia de bere nu prea are cu ce sa va ajute. Sclerodermia este sistemica sau localizata? In afara de aceasta ce alte probleme mai aveti. As putea sa va sugerez un tratament care a dat rezultate bune si in alte cazuri. O zi buna.
0
12-04-2014, ora 23:21
Ana Maria12
Nu este medic/terapeut
Ana Maria12
Multumesc ca mi-ati raspuns!Diagnosticul e de sclerodemie localizata.Boala o am de vreo 4ani si in ultimul an a stagnat dar de vreo 2-3saptamani a inceput sa evolueze din nou din cauza stresului si acum am inceput sa simt din nou senzatia de nod in gat, cred tot din cauza stresului pt ca analizele le-am facut si au iesit in regula.Alte probleme in afara de sclerodemie nu am.Eu sunt plecata din tara de 7ani si nu ajung la un medic decat o data pe an cand vin in tara, asa ca orice sfat e de folos.Va multumesc frumos!
0
01-01-2015, ora 14:57
iuliabacau
Nu este medic/terapeut
iuliabacau
Buna ziua, am 45 de ani, in ianuarie 2014 am fost diagnosticata cu sclerodermie sistemica forma cutanat limitata+fenomenul Raynaud, as dori sa stiu mai multe informatii despre boala, regim alimentar.urmez tratament cu metrotrexat 1 seringa de 15 mg pe saptamana, acid folic, pentoxi retard.Va multumesc.
0
26-02-2020, ora 19:56
aureliaalbu89
Nu este medic/terapeut
aureliaalbu89
Buna seara IULIANABACAU
Si eu am aceasta scarboasa boala si nu stiu ce sa mai fac.
Medicii spun ca nu sunt medicamente pentru vindecare.
Te rog daca vrei sa ma suni la 0725 381 044
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.