Curenti prin picior

01-07-2015
gabrielle83
Nu este medic/terapeut
gabrielle83
Buna seara. De ceva timp ma confrunt cu niste simptome destul de deranjante si nu stiu cum sa le mai fac fata: senzatii de curenti in piciorul stang, dureri de cap (scalp si senzati de durere..ocazional arsura in zona creierului), palpitatii, furnicaturi prin limba si membre, senzatie de gat uscat si amortire la nivelul gurii, spasme la nivelul pleoapei superioare a ochiului, presiune in urechea stanga, neliniste). Mentionez ca am 32 de ani, 55 kg si 1.67 inaltime. Acum o saptamana am facut analize uzuale si vsh a iesit 20 (limita superioara fiind de 20) si calciu ionic 3.8 (limita superioara fiind de 3.82). Am fost diagnosticata cu spasmofilie manifeste deoarece acum doua saptamano m-am trezit din somn cu limba amortita si nu mai puteam ingjiti nici saliva).Saptamana trecuta am facut injectii cu gluconat de calciu (intramuscular, 1/zi) si acum iau calciu, magneziu, zinc cu d3 si Anticarcel plus, dar nu imi trece. Aceste stari sunt mai accentuate astazi, in prima zi a menstruatiei..sa fie asta o cauza? Cum scap de firnicaturi si mai ales de curentii din picioare? Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.