Curge mult sange din nas cand are varsaturi

26-12-2016
Bebemaya
Nu este medic/terapeut
Bebemaya
Buna seara, tatal.meu de 67 de ani a avut 2 episoade in care a avut senzatie de voma si i-a curs mult sange cand a vomitat, va rog sa imi spuneti unde trebuie sa mearga.mentionez ca I s-a descoperit un chist in zona occipitala a capului, chistul il are de copil fara sa creasca dar are dureri puternice de cap din cauza lui si nu poate lua decat paracetamol, ia foarte mult.multumesc
3 comentarii
0
03-01-2017, ora 18:06
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Buna ziua. Trebuie sa mearga la gastroenterologie sa vada care e cauza varsaturilor. Si sangele care curge sunteti sigur ca e din nas, sau poate fi si sange vomitat? Daca intradevar curge din nas trebuie sa mearga la ORL. Si cu paracetamolul aveti grija ca in doze mari este hepatotoxic. Poate merge la neurologie si incerce si cu altceva. Au mai aparut medicamente noi. Sanatate!
0
04-01-2017, ora 21:35
Bebemaya
Nu este medic/terapeut
Bebemaya
Da, sangele a curs din nas, chistul este descoperit acum 3, 4 ani la un spital din bucuresti si doar asta I s-a recomandat, iar varsaturle au fost mai mult senzatia, deci nu a varsat mancare sau ceva de genul.daca imi mai puteti da un raspuns.va multumesc !
0
06-01-2017, ora 12:11
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
In cazul acesta trebuie sa mearga la un consult ORL. Si sa verifice tensiunea arteriala. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vărsături de culoare închisă - ce ar putea fi?
  •