da-ti-mi un sfat

12-12-2009
victor1234
Nu este medic/terapeut
victor1234
Salut, am 22 de ani, 62 kg, 1, 75 m. De vreo 2-3 luni intampin o problema, si anume:
Simt o slabiciune a corpului, nu am putere in maini, in picioare, parca nu ar fi mainile si picioarele mele, deasemenea si maxilarul. Insomnii deasemenea, nu adorm decat la 6-7 dimineata, imi trosnesc si articulatiile, imi tremura mainile, vedere tulbura.Rareori simt si mici amorteli, miscari necontrolate ale corpului, imi zvasnesc muschii si am ameteli.Exact inainte sa adorm, cand este pragul dintre vis si realitate ma trezesc brusc, deseori ma ridic in fund (miscarea este necontrolata) fara sa am vreun cosmar sau vreun vis.
De curand mi-am facut analizele de sange. Mi-au iesit perfecte, mai putin hemoglobina care a iesit 18, 4 (medicii mi-au spus ca posibil din cauza fumatului excesiv) si putin peste mai multi anticorpi. In trecut am suferit de atacuri de panica pe care le-am rezolvat la un psihoterapeut, acum nu stiu daca sa asociez aceste simptome tot unui atac de panica. Alte boli de care sa sufar nu am... N-am mai avut o simpla raceala de 4 ani de zile. Vreau sa imi spuneti daca poate fi ceva grav si ce ar trebui sa fac. Va multumesc anticipat.Cu respect.
2 comentarii
0
18-12-2009, ora 15:44
mago
Nu este medic/terapeut
mago
buna, nu stiu bei cafea sau nu, pt ca are un rol si cafeaua.Daca nu dormi suficient este o problema si asta.Dupa parerea mea ai organismul slabit maninca bine si ia vitamine ex. centrum, care le are pe toate.Esti stresat, magne b2 ajuta.Sper ca am fost de ajutor.
0
22-12-2009, ora 05:26
victor1234
Nu este medic/terapeut
victor1234
buna, nu consum cafea :) cred ca am baut de 2 ori doar in 22 de ani... Nu imi place gustul. O sa incerc cu centrum si magne b2. Multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.