daca am uterul mic, mai nedezvoltat... mai pot sa am copiii?

27-03-2007
bibitzika
Nu este medic/terapeut
bibitzika
Am fost la doctor acum cateva saptamani si cand mi-a facut control mi-a zis ca am uterul mic, mai nedezvoltat.Acum cateva zile, la o emisiune tv o doamna a intrat in direct si i-a zis doctorului ca are uterul mic si nu poate sa ramana insarcinata.Aceasta discutie m-a speriat foarte tare.Este adevarat?Nu pot ramane insarcinata daca am uterul mic?
3 comentarii
0
27-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O femeie poate rămâne însărcinată chiar cu un uter mic. Pe de altă parte, uneori, când uterul este mic, se poate să crească probabilitatea unui avort în trimestrul 1.
0
19-04-2007, ora 00:00
anonima
Nu este medic/terapeut
anonima
draga mea stai linistita ca si mie mi s-a zis ca am uter retrovers si ca nu pot duce o sarcina la bun sfarsit dar eu zic ca, cu ajutorul lui dumnezeu o sa facem si copii si sa iti zic inca ceva atunci cand vrei nu ti se intampla se intampla cand vrea dumnezeu. voi sa fim sanatoase bafta
0
27-06-2007, ora 00:00
Aleahim
Nu este medic/terapeut
Aleahim
Daca ai uterul retrovers te sfatuiesc la recomandarea unui medic f.f.f. bun din Iasi sa stai pe burta vreo 20 de minute dupa actul sexual. Sa-mi scrii daca ti se va intampla acest lucru. Bafta!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când apare ruptura uterină
  • Informează-te despre fibromul uterin
  •