daca aveti rabdarea sa-mi citit problema...un raspuns? chist pe ovar

20-10-2009
geanym.84
Nu este medic/terapeut
geanym.84
anul trecut mi s-a descoperit un chist pe ovarul stang...am fost trimisa la operatie insa am refuzat, mi s-a dat tratament cu duphaston timp de 10 zile, flamexin, rubifen si nu mai stiu cu ce.mai apoi anticonceptionale karissa.La controale, care se afectuau la 3 luni chistul meu a ajuns de la 6 cm, la 4 cm, apoi la 3 ca acum o luna sa nu mai fie.O sg problema..pe analiza scrie:"ovar stg 33/21 cm, cu rari agenti foliculari si o zona posto uter(cred) micropolichistica"...si doctora spune ca acest ovar practic nu mai e bun de nimic.tot iatunci mi-au gasit pe ovarul drept un chist de 26 mm :"ovar dr 35/30 mm bagaj folicular redus, chist 26 mm, cu capsula groasa si continut lichidian dens"...
mai la inceput scrie asa:" uter in AVF 62/40 mm, omogen, endometru hiperplazic 11-12 mm.Trompa dreapta destinsa chistal, congestiva.."
.la acest chist dr am luat iarasi 10 zile suphaston si amoxicilina(am uitat va precizez, , , pe stg am si o anexita).ce vreau sa stiu...-de 3 luni nu mai iau anticonceptionale...asa am si aflat de acest chist dr la un simplu control-.sansele mele sa fac bebe??cat de mari sau de mici sunt??.as dori un raspuns avizat.va multumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul