daca e cazul sa merg la neurolog sau altundeva

13-10-2009
Anosta
Nu este medic/terapeut
Anosta
Am avut simtit de cateva ori o presiune la cap - la creier nu stiu cum sa ii spun - insotita de agitatie, inrosirea obrajilor, infundarea urechilor, si de cand am avut aceste simtpome sunt intr-o stare de agitatie continua din care nu mai ies. Imi vajaie urechea dreapta sau tiuie si o simt mai infundata sau parca palpeaza. Ideea e ca de cand simt starile astea la cap - si chiar in frunte- sunt agitata continuu, nu mai am calm. Unde sa ma duc? Analizele la sange sunt bune...Dati-mi si mie un sfat sa mai ies din starea asta...
8 comentarii
0
13-10-2009, ora 20:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta usor si de durata.
0
13-10-2009, ora 21:05
Anosta
Nu este medic/terapeut
Anosta
Multumesc pt raspuns, dar cam ce-as avea? ca de cand am patit "crizele" astea am o emotivitate iesita din comun...
0
13-10-2009, ora 21:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mergi la un neuro-psihiatru!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
13-10-2009, ora 22:32
Anosta
Nu este medic/terapeut
Anosta
Ma gandesc si la asta, sincer. Insa presiunea la cap si la urechi nu e de psiho, emotivitatea poate.De-aia intreabam de neuro sau de urechi.
0
14-10-2009, ora 14:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hipertensiunea intracraniană poate avea şi cauze "psiho"...faceţi cum doriţi! Toate cele bune;)


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
14-10-2009, ora 15:11
Anosta
Nu este medic/terapeut
Anosta
Bun, sa zicem ca e clar exclusiv problema psihica.Mergi la psihiatru, incerci schema 1, schema 2 etc, poate te-oi mai linisti cumva. Pentru asta nu aveam nevoie sa scriu aici, nu? ca ma duceam direct la psihiatru si gata. dar cum ar fi tu unui om, sa ii spui din start, du-te la psihiatru, ca esti nebun, fara a incerca sa faci o mica legatura cauza-efect. de exemplu, sa fie initial alta cauza, o circulatie insuficenta cerebrala, o problema ca urechea etc. e corect sa spui omului din start "du-te la psihiatru" daca a inceput sa aiba tulburari de comportament -neliniste, anxietate-sau ce-ar fi? Eu nu am habar de medicina, de-aia am postat aici. Dar la psihiatru in momentul cand esti nelinistit si anxios se poate gandi oricine, nu? dar nasol e sa existe alta cauza si sa te tratezi ca prostul.
0
27-10-2009, ora 01:46
ioana2004bibi
Nu este medic/terapeut
ioana2004bibi
mergi la un medic ORL ist sau poate ai o afectiune neurologica sau probleme cu circulatia.du-te la medicul de familie si el iti va spune unde treb sa mergi.Parerea mea este sa-i ceri trimitere pt ca altii nu-ti dau decat daca le spui tu, mai sunt si din astia.Mai poti bea si ceauri cu ginko biloba sau chiar capsule, sunt bune pt circulatie.Multa sanatate
0
27-10-2009, ora 08:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Anosta, eu nu te-am făcut nebună, ţi-am recomandat un simplu consult la neuro-psihiatru, NU la psihiatru, este o diferenţă! Du-te la un homeopat pentru tratament, te va ajuta enorm! Toate cele bune ;)))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cap si gat
  •